• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Зеленський утворив Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України

Президент України Володимир Зеленський утворив Консультативну раду з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України

Реклама на dsnews.ua

Відповідний указ №93/2021 гарант підписав 12 березня, передає "ДС".

Як зазначила голова Консультативної ради Альона Вербицька, орган при Офісі президента створюється для відстоювання прав людей, які захищали нашу державу від початку російської збройної агресії, але деякі з них стали жертвами недосконалого українського законодавства – сотні добровольців опинилися за ґратами та були засуджені за військові злочини за законами мирного часу. 

За її словами, у таких справах є обставини, які потребують додаткового аналізу, більш глибокого вивчення, і саме для цього створюється Консультативна рада.

До складу Ради входитимуть народні депутати України, представники органів виконавчої влади, оборонних відомств, правозахисники та громадські діячі.

"Буде можливість залучати також урядові та неурядові організації, зокрема міжнародні, для отримання допомоги та консультацій. Робота Ради дасть змогу налагодити дієву комунікацію громадянського суспільства з низкою державних органів влади, що позначиться на результативності та ефективності, адже всі питання розглядатимуться та обговорюватимуться за одним столом, а не через численні письмові запити та довгоочікувані відповіді", — пояснила Вербицька.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський затвердив положення про Консультативну раду по справах ветеранів війни, сімей загиблих захисників України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua