• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський у Сумах зайшов до театру і надав йому статус національного

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський відвідав в Сумах обласний академічний театр драми і музичної комедії ім. М. С. Щепкіна і присвоїв йому статус національного

Про це йдеться в повідомленні пресслужби голови держави, передає "ДС".

Відзначається, що глава держави прослухав фрагмент опери «Запорожець за Дунаєм» у виконанні музикантів і ознайомився з історією та репертуаром театру.

Під час спілкування з творчим колективом він повідомив про надання театру статусу «Національний», щодо чого був підписаний відповідний указ Зеленського.

«Надання статусу національного — це не подарунок від Президента або уряду. Це дійсно справедлива і об'єктивна оцінка. Тому що ви, театр, це заслужили», — підкреслив Володимир Зеленський.

Президент додав, що театр був заснований ще в 1933 році.

«Невже потрібно чекати 100 років, щоб отримати статус національного?» — цитує пресслужба слова президента.

Володимир Зеленський зазначив, що держава повинна більше підтримувати культуру, особливо театр.

«Сьогодні ми надаємо статус національного театру. Це — візитна картка культурної Сумщини, тому я всю Сумську область вітаю і Україну в цілому вітаю. Такі речі влада повинна підтримувати. Мені здається, це прекрасна мотивація для всього колективу театру», — сказав лава держави під час спілкування з представниками ЗМІ в регіоні.

Саме тому, за словами Президента, в рамках другого етапу реалізації Національної програми «Велике будівництво» мається на увазі не тільки відновлення музеїв і культурних пам'ятників, а й надання статусу закладам, які розвивають українську культуру.

У пресслужбі президента зпзначають, що Сумський обласний академічний театр драми і музичної комедії ім. М. С. Щепкіна в рік випускає 12-14 нових постановок. Серед учасників творчого колективу 19 художників удостоєні державних почесних звань в області культури і мистецтв за значні творчі здобутки та високий рівень професійної діяльності.

Театр також відомий за ініціативою «День театру в районі», яку підтримав ряд інших театрів. Ініціатива спрямована на вдосконалення культурного обслуговування жителів області.

Нагадаємо, у вівторок, 8 вересня, Володимир Зеленський знаходиться з робочим візитом у Сумській області.

    Реклама на dsnews.ua