• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський ветував закон про валютну іпотеку і надав свої пропозиції

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський ветував закон про мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті, та запропонував внести низку змін

Про це йдеться у повідомленні на сайті Верховної Ради, передає "ДС".

Як зазначається, законопроєкт №3640 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" був ухвалений 16 липня, а 23 липня – переданий на підпис главі держави.

"Аналіз закону свідчить про те, що окремі його положення не узгоджуються з Конституцією України та законами України, а також не відповідають принципу юридичної визначеності, ясності та недвозначності правової норми, що є складовою конституційного принципу верховенства права", — вказано у пропозиціях до документу.

На думку Зеленського, мораторій, запроваджений у 2014 році, фактично "дає змогу деяким позичальникам ігнорувати умови кредитного договору та уникати примусового виконання зобовʼязання".

"Це призвело до зростання частки проблемних активів банків, що негативно позначається на їх ліквідності та платоспроможності, а отже – на належному функціонуванні банківської системи України в цілому", — додає президент.

Наявність мораторію, на його думку, не стимулює таких позичальників до пошуку взаємоприйнятних шляхів врегулювання заборгованості за кредитами в іноземній валюті і спричиняє негативний вплив на здатність банків виконувати свої зобовʼязання перед кредиторами.

"Продовження дії мораторію є одним із стримуючих факторів відновлення іпотеки, що є важливим з огляду на запровадження карантину та обмежувальних заходів, повʼязаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та очікуваних наслідків, зокрема у вигляді падіння рівня доступності житла", — вважає глава держави.

Як писала "ДС", раніше Володимир Зеленський заявив, що деякі банки почали видавати іпотечні кредити громадянам за ставкою 10%.

    Реклама на dsnews.ua