• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленський ветує закон про позбавлення волі за брехню в деклараціях

Президент Володимир Зеленський не підпише прийнятий Верховною Радою 3 червня законопроєкт, який передбачає можливість тюремного ув'язнення для осіб, які внесли неправдиві відомості в декларацію про доходи

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

"Підписання закону в проголосованому у Верховній Раді вигляді неможливе… Ми маємо встановити пропорційне та справедливе покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням", — підкреслив глава держави.

Відзначається, що депутати проголосували в другому читанні за президентський законопроєкт у варіанті, який послаблює систему декларування та покарання за кримінальні правопорушення в цій сфері.

Зокрема, депутати змінили підходи до декларування активів, у володінні членів сімʼї декларанта. Це дасть можливість декларантам не вказувати в деклараціях рухоме і нерухоме майно, яким володіють або користуються їх родичі, якщо член сімʼї не надає інформацію про нього. За такі дії декларанти не будуть покарані. Зараз же такі активи підлягають обовʼязковому декларуванню.

Крім того, поправками, які подали депутати, пропонується за умисне неподання декларації чиновником ввести покарання у вигляді обмеження волі. Без комплексної зміни підходу до визначення міри покарання воно не буде належним стримуючим ефектом і не є пропорційним.

"Кримінальна відповідальність за неподання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі", — додав президент.

Як повідомляла "ДС", 3 червня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №4651 президента Володимира Зеленського про відновлення позбавлення волі за брехню в деклараціях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua