• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Зеленський вимагає комплексного підходу в сфері догляду за людьми похилого віку

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський очікує системних пропозицій щодо вирішення ситуації з пожежею в приватному будинку для літніх людей в Харкові, в результаті якої загинули 15 осіб, а також щодо запобігання подібних ситуацій

Про це йдеться в повідомленні пресслужби президента, передає "ДС".

"Коли 15 осіб гине, крім системних проблем завжди є відповідальні", — заявив Зеленський на нараді за механізмами запобігання подібних надзвичайних ситуацій, яка відбулася в рамках робочої поїздки президента до Харкова.

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов повідомив, що згідно з даними урядової комісії, дані про заснування відсутні в департаменті соціального захисту. "Для установ, де перебувають люди похилого віку та особи з інвалідністю, законом встановлені чіткі критерії та вимоги до функціонування. У зв'язку з цим в рамках роботи урядової комісії Мінсоцполітики буде займатися виявленням закладів, відомості про яких відсутні в реєстрі постачальників соціальних послуг", — повідомив Чернишов і зазначив, що поряд зі швидкими рішеннями зараз влада повинна працювати й над комплексними.

Нарада за участю президента Володимира Зеленського
Нарада за участю президента Володимира Зеленського

Правоохоронці в свою чергу уточнили, що після пожежі в Харкові та Харківській області були виявлені ще 32 установи, які працювали незаконно. У них знаходяться 72 наркозалежних і 218 літніх людей, які потребують догляду. У той же час, за даними представників департаменту соціального захисту населення, комунальні установи можуть надати 136 вільних місць.

Глава Національної поліції Ігор Клименко повідомив, що за результатами вчорашньої наради в уряді правоохоронні органи та місцеві органи влади отримали завдання перевірити діяльність подібних установ і скарги на них.

Зеленський в свою чергу підкреслив, що важливо не розібратися із законністю установ, а в першу чергу зрозуміти, чи можуть в них забезпечити належний догляд літнім людям і що робити з такими людьми, якщо установа функціонує незаконно або не може гарантувати безпеку і належний догляд.

Президент Володимир Зеленський у Харкові
Президент Володимир Зеленський у Харкові

"Треба, щоб ми знайшли всі об'єкти по всій країні, проконтролювали, і щоб ми жоден з об'єктів не закрили, поки не знайдемо вихід. Треба обов'язково створити реєстр і сайт з усіма такими установами, щоб кожна людина могла бачити всю необхідну інформацію про установи догляду за літніми людьми, установи реабілітації", — зазначив президент.

Він уточнив, що Харків повинен стати прикладом всіх напрацювань: як заходити на об'єкт, що з ним робити, куди відправляти людей, як це повинно фіксуватися, де і на яких майданчиках про це повинна подаватися інформація.

"Куди ви розписуєте людей, якщо вони повертаються до рідних — що з ними відбувається, хто їх фінансує, яку соціальну виплату вони отримують. Тобто їх соціальне, фінансове, медичне забезпечення, в яких лікарнях і хто доглядає за ними. Що відбувається з такими об'єктами, які ми виявляємо з точки зору правоохоронної системи. І паралельно — напрацювання законодавчих ініціатив, які будуть діяти на всій території України. Особливо щодо цієї реформи: щоб міста, їх мери, голови ОДА — щоб всі були зацікавлені в результаті вирішення цієї проблеми. щоб міста і області мали можливість надавати такі послуги високого, якісного рівня", — підкреслив Зеленський.

Як повідомляла "ДС", 21 січня в Харкові загорівся будинок для людей похилого віку, в результаті чого загинули 15 осіб.

За словами керівника Національної поліції Ігоря Клименка, в будинку готувався ремонт газового обладнання, а задимлення спочатку почалося в місці газового лічильника. Всього у слідства є три версії виникнення пожежі.

Президент Володимир Зеленський 22 січня прибув з робочою поїздкою до Харкова у зв'язку з пожежею, яка напередодні сталася в будинку для літніх людей.

    Реклама на dsnews.ua