• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Зеленський вирішив звести монумент космонавтові Каденюку

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський долучиться до створення пам’ятника першому космонавту незалежної України, Герою України Леонідові Каденюку

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ОПУ, передає "ДС".

Там нагадали, що через два роки після смерті астронавта на його могилі досі немає облаштованого пам’ятника. На думку глави держави, це неприпустимо.

«Славетна постать Леоніда Каденюка назавжди вписала нашу країну в історію дослідження космосу та зміцнила міжнародний авторитет держави. На похованні Леоніда Костянтиновича було чимало політиків найвищого рівня, та ніхто з них не спромігся вирішити питання належного вшанування пам’яті великого українця. Таке ставлення до власних героїв з боку держави є неприпустимим. Ми це змінимо», – зазначив Зеленський.

28 січня, у день народження Леоніда Каденюка, Володимир Зеленський доручив уряду вирішити питання щодо фінансування меморіалу. Наявний у чинному законодавстві механізм є досить складним і забюрократизованим, а отже, може затягнути процес створення пам’ятника за державний кошт на декілька років. Президент вважає, що такий шлях не підходить. 

«Ми не можемо й не будемо чекати ще два, три або чотири роки, щоби на могилі Героя України нарешті зʼявився пам’ятник. Ми зробимо це за особисті кошти», – сказав глава держави. 

Архітектурний проект монумента існує давно. Сім’я Каденюків розробила його самостійно. Він висловлює шану Леоніду Костянтиновичу як батькові та патріоту своєї країни. Для збору коштів на встановлення пам’ятника родина також створила власну громадську організацію та благодійний фонд.

Глава держави спільно з працівниками Офісу Президента та уряду зробить внесок у благодійний фонд і сприятиме організації встановлення монумента.

Відкриття пам’ятника заплановане на 19 листопада – дату, коли Леонід Костянтинович здійснив політ на шатлі «Колумбія».

Крім того, готується серія державних ініціатив з ушанування пам’яті видатного українського астронавта. Наразі розробляється концепція проекту вшанування його пам’яті, над створенням якої спільно працюють Офіс Президента й Міністерство культури та інформаційної політики. Її втілення заплановане до 70-річчя Леоніда Каденюка.

    Реклама на dsnews.ua