• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський визначився з новим міністром оборони: в ЗМІ назвали ім'я

Президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру віцепрем'єра-міністра з питань реінтеграції окупованих територій Олексія Резнікова на посаду міністра оборони

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, передає "ДС".

"Новий кандидат в міністри Резніков не був раніше пов'язаний з питаннями оборони і безпеки. Це професійний адвокат, який не мав відношення до бойових дій і оборонного планування. Тому Резніков буде для Офісу (Офісу президента — ред.) є керованою фігурою, йому буде потрібно чимало часу для того, щоб вникнути в суть того хаосу, який відбувається, і виробити в ньому якусь логіку і стратегію", — підкреслює Бутусов.

За його словами, Зеленський розглядав на цю посаду нардепа від "Слуги народу", екскандидата в мери Києва Ірину Верещук.

"Головною мотивацією Зеленського є бажання мати "говіркого" міністра оборони замість "мовчазного" Тарана, який не дає інтерв'ю і прес-конференцій... Резнікова Зеленський розглядає перш за все як дипломата і комунікатора, а не військового реформатора, організатора оборони", — додав журналіст.

Бутусов також зазначає, що чинний міністр оборони Андрій Таран був запропонований главою Офісу президента Андрієм Єрмаком і начальником комітету з розвідки Русланом Демченком, яким президент Зеленський передав всі повноваження по управлінню сектором оборони і безпеки, і по веденню війни на Донбасі.

"Єрмак і Демченко не хотіли заміни Тарана, і захищали його незважаючи на всі скандали, оскільки він є слухняним виконавцем... Крім того, Таран не заважає Офісу в ручному режимі впливати на будь-які питання в армії, і перш за все на питання організації держзакупівель", — пише Бутусов.

Як повідомляла "ДС", під час засідання фракції "Слуга народу" депутати обговорювали кандидатуру своєї колеги Ірини Верещук на пост міністра оборони.

15 жовтня прессекретар президента Сергій Никифоров заявив, що в даний момент ніщо не вказує на те, що міністр оборони Андрій Таран може залишити свою посаду.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua