• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Зеленський вперше поговорив з лідером Китаю і погодив "безвіз"

Президент Володимир Зеленський вперше поспілкувався з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і обговорив стратегічне партнерство двох країн, в тому числі в боротьбі з коронавірусом, і введення безвізового режиму

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави за підсумками телефонних переговорів двох лідерів, передає "ДС".

Керівники країн обговорили питання боротьби з викликами, повʼязаними з пандемією COVID-19. Володимир Зеленський, в свою чергу, від імені українського народу подякував главі КНР за поставку вакцин проти коронавірусу.

"Китай – торговельно-економічний партнер України номер один у світі. І ми зацікавлені в повній реалізації потенціалу двосторонньої взаємодії, насамперед у сферах торгівлі та крупних інфраструктурних проектів", — сказав президент України, відзначивши, що товарообіг між Україною і Китаєм зростає другий рік поспіль не дивлячись на пандемію.

Зеленський наголосив на "важливості участі китайських інвесторів у реалізації низки проектів з розвитку інфраструктури морських портів, будівництва й модернізації доріг, розвитку залізниць та міської інфраструктури й муніципального господарства".

Лідери обговорили питання нарощування українського експорту в Китай і розширення співпраці в переробці української сільськогосподарської продукції.

Голова КНР, в свою чергу, наголосив на важливості проекту "Велике будівництво" і висловив готовність Китаю співпрацювати. Крім того, сторони приділили увагу можливості збільшення обсягів торгівлі. Зеленський висловив надію, що Україна може стати "містком у Європу" для китайського бізнесу.

Зеленський і Сі Цзіньпін "обговорили важливість розвитку міжлюдських контактів між нашими країнами" і домовилися укласти угоду про безвізові поїздки між Україною і Китаєм.

Володимир Зеленський підтвердив незмінність позиції України в питанні єдиного Китаю. Голова КНР, в свою чергу, підкреслив, що Китай поважає шлях незалежності, обраний українським народом, підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Лідери держав обмінялися запрошеннями здійснити візити.

Варто зазначити, раніше АР з посиланням на західних дипломатів писало про нібито ультиматум Китаю українському керівництву. Пекін відмовлявся постачати Україні законтрактовані обсяги вакцини від коронавірусу поки Київ не відкличе свій підпис під резолюцією ООН про захист прав уйгурів.

У Міністерстві закордонних справ КНР інформацію про ультиматум спростували.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua