• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський впевнений, що Україна не піде в новий СРСР Путіна

Реклама на dsnews.ua

Кремль бажає повернути назад Радянський Союз, але Україна ні на що ніколи не проміняє свою незалежність

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю європейському виданню Politico Europe, повідомляє "ДС" з посиланням на Офіс президента.

"У Кремлі є бажання повернути назад Радянський Союз. Ми це прекрасно розуміємо. Завжди є два "слабких місця", на яких базується інформаційна політика, – це релігія та мова. Ці речі або обʼєднують, або розколюють суспільство. Є така політика Російської Федерації", — сказав Зеленський.

Він нагадав, що "багато хто говорить", що люди, які розмовляють російською мовою, нібито повинні обʼєднатися під єдиною країною, але з Україною це не спрацює.

"Навколо мови ніхто не буде обʼєднуватися, і це вже казали на початку війни, коли окупували Донбас. Всім здавалося, що, наприклад, у Дніпрі та Дніпропетровській області, де більшість людей розмовляє російською мовою, теж приєднуватимуться до російської політики, до ескалації конфлікту й до розколу в Україні. Це регіон, у якому я народився. І хочу сказати, що там живуть великі патріоти України. Це була велика, трагічна помилка Кремля щодо нашої країни", — заявив президент.

Зеленський також підкреслив, що він не впевнений, чи взагалі можливо буде повернути відносини, які були між людьми в Україні та РФ.

"Людей, які любили, довели до стану, коли вони ненавидять. Ось до чого дійшла ця помилкова політика в бажанні повернутися до Радянського Союзу. Я впевнений, цього не станеться в будь-якому разі. Україна ні на що ніколи не проміняє свою незалежність", — завершив він.

Нагадаємо, народні депутати з пропрезидентської фракції "Слуга народу" регулярно намагаються внести зміни в мовне законодавство України, надавши преференції російській мові. Наприклад у вересні Верховна Рада розглядала законопроєкт №3717, який створював лазівку для навчання в українських вузах російською мовою. Парламент відправив цей законопроєкт на доопрацювання.

    Реклама на dsnews.ua