• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленський ввів в дію рішення РНБО щодо реінтеграції Донбасу

Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 червня "Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях"

Реклама на dsnews.ua

Указ №226/2021 розміщений на сайті глави держави, повідомляє "ДС".

Згідно з указом, Кабмін має підготувати з урахуванням міжнародного досвіду законопроєкти про введення на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях правосуддя перехідного періоду як цілісної політики держави і внести їх на розгляд Верховної Ради.

Також уряд має забезпечити внесення змін і продовження до 2023 року включно терміну реалізації Державної цільової програми відновлення та розвитку миру в східних регіонах України.

Має бути забезпечено функціонування системи державного іномовлення з розгалуженою інфраструктурою державних кореспондентських пунктів в Україні і за кордоном. А на базі Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення має бути забезпечено розгортання загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7. Також необхідно забезпечити радіомовлення в середньохвильовому діапазоні, в тому числі зі спеціальним контентом з покриттям ОРДЛО. Із залученням фахівців СБУ необхідно опрацювати питання відкликання мережевих ресурсів (IP-адрес) на території ОРДЛО або тих, які використовуються в інформаційній агресії Росії.

Згідно з указом, Кабмін має до кінця поточного року завершити облаштування КПВВ на лінії розмежування на Донбасі, передбачивши створення поблизу кожного пункту гуманітарно-логістичних центрів, сервісних центрів для надання соціальних, адміністративних, банківських, медичних, поштових та інших послуг.

Уряд також має забезпечити фінансування Центру документування порушень прав людини і шкоди, заподіяної в результаті збройної агресії Росії, для забезпечення ефективного моніторингу та документування порушень РФ норм міжнародного права і залучення її до міжнародно-правової відповідальності.

Крім того, було дано розпорядження окремим міністерствам, Службі безпеки та Верховному головнокомандувачу.

Контроль за виконанням рішення РНБО покладено на секретаря Радбезу Олексія Данілова.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua