• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський висловився за підвищення курсу долара

Реклама на dsnews.ua
З-за нинішнього курсу гривні українські підприємства "недоотримали мільйони і закрилися".

Про це заявив президент Володимир Зеленський на зустрічі з представниками бізнесу в Чернівецькій області, передає "ДС".

"Я з вами згоден повністю. Те, що недоотримали мільйони підприємства з-за цього курсу і закрилися, - це правда. Ми з цим боролися з самого початку моєї каденції, з літа (2019 року. - прим. "ДС")", - сказав Зеленський у відповідь на те, що зміцнення гривні в останні дев'ять місяців негативно позначилося на експортерах і податкових надходженнях до бюджету.

"Все навколо нам говорили, що у нас незалежний банк. Так, і ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але говорили всім, що як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30. А гривня, ви бачите, яка у нас... Нам казали, що це - ринкові умови, банк незалежний і т. д. І ви це прекрасно знаєте", - додав Зеленський, слова якого призвела Liga.net.

При цьому він не став коментувати відставку колишнього голови НБУ Якова Смолія, але зазначив, що всі підприємці розуміють ситуацію прекрасно".

курс, і все інше, і COVID-19. Вийдемо з цієї ситуації, все стабілізуємо. Я в цьому впевнений", - пообіцяв президент.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ". В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши неприпустимості політичного тиску. У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

3 липня Верховна Рада затвердила відставку Смолія.

    Реклама на dsnews.ua