• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський захотів "народити дітей" з Макроном і Меркель

Президент України Володимир Зеленський вважає, що відносини з Францією та Німеччиною це як відносини між людьми – не можна постійно зустрічатися, треба переходити до більш серйозних стосунків

Charles Platiau/Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю виданню Le Figaro, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Журналісти поцікавилися у Зеленського, чого він очікує від візиту до Парижу та від зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, а також з Ангелою Меркель у форматі відеоконференції.

"Перш за все я очікую цієї зустрічі… Я дуже хотів би, щоб у Європи було стовідсоткове розуміння, як вони оцінюють Україну. Якщо вони бачать Україну у Європейському Союзі, то треба, щоб вони це відкрито говорили. Не просто, що в майбутньому, коли Україна зробить перше, друге, третє, четверте, пʼяте, шосте… І якщо безпека будь-якої країни – це членство в Альянсі, то треба робити кроки щодо ПДЧ… і щодо ЄС. Якщо вони реально хочуть бачити нас у ЄС як члена своєї родини, вважаю, зараз саме час для кожного з нас зробити те, що ми маємо зробити один для одного", — відповів Зеленський.

За його думкою, якщо лідери ЄС кажуть, що від України залежить безпекова ситуація у Європі, якщо Україна платить за це жертвами, значить, вона повинна мати якийсь статус.

"Україна не може почуватися в ЄС та в НАТО як у гостях. Ми хочемо бути своїми. Я вважаю, що ми давно цього заслужили. Вважаю, що ми повинні бути в Європейському Союзі, маємо отримати ПДЧ. Я завжди кажу, що Україна повинна мати такий статус. Це справедливо. Тоді ми почуватимемося суб’єктами. Тоді громадяни України ніколи не почуватимуться самотніми. Це важливо. Бо у безпековій ситуації у Європі, у світі, в історії людства ми – суб’єкти. Я вважаю Францію великою державою, вона – суб’єкт. У нас повинні бути рівні відносини – ось чого я чекаю", — додав президент України.

Також Зеленський розповів про бажання збільшити товарообіг з Європою, згадав про проєкти з Alstom, Airbus, медицину та ОПК.

"Але я не люблю лише говорити про проєкти. Я вважаю, що це як відносини між людьми – не можна постійно зустрічатися, треба переходити до більш серйозних стосунків. І якщо ми одна сім’я, треба укладати законні договори. Може, я консервативний, але я вважаю, що у цих відносинах більш правильно "народжувати дітей". Я маю на увазі спільне майбутнє", — уклав він.

Як повідомляла "ДС", президент України Володимир Зеленський відвідає Францію 16 квітня, де зустрінеться з французьким лідером Еммануелем Макроном.

"Основна мета візиту — зустрітися з Макроном сам на сам", — сказав посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua