• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Зеленський закликав владу Білорусі "категорично утриматися" від затримань і насильства

Реклама на dsnews.ua

Українські волонтери та медійники Євген Васильєв, Костянтин Рєуцький і Оксана Альошина звільнені зі слідчих ізоляторів у Білорусі, однак ще один українець, незаконно затриманий місцевими силовиками, знаходиться під вартою

Про це сьогодні повідомив президент України Володимир Зеленський, інформує "ДС".

"Білорусь, зрозуміло, зараз сильно страждає. Шукає рішення та вихід з дуже непростої ситуації. Кожного дня трапляються ексцеси. Зокрема з нашими громадянами, які опинилися в цей непростий час у сусідній країні. Але є й добра новина. Сьогодні, після наших наполегливих дій, були нарешті звільнені українці Євген Васильєв, Костянтин Рєуцький і Оксана Альошина. Наші правозахисники та журналісти були незаконно затримані ще 12 серпня. Сьогодні їх звільнили. Вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь і перебували там виключно задля отримання достовірної інформації про події, що там відбуваються, та задля коментування їх у публічному медійному просторі. Відкрито, прозоро, професійно. Зараз вони в цілковитій безпеці. Також нині ведуться перемовини задля звільнення ще одного українця – Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі міста Бреста. Ми наполегливо хочемо, щоб повернули наших громадян додому", — написав Зеленський у себе в Facebook.

Він підкреслив, що Україна вміє захищати своїх громадян і "завжди це робитиме". "Однак ми закликаємо наших білоруських колег категорично утриматися від незаконних затримань і насильства. Нам дійсно небайдуже. Ми справді переживаємо за все, що відбувається в Білорусі. Білорусь завжди була добрим другом і партнером України. І для нас важливо, щоб білоруси знайшли виключно мирний і демократичний вихід із суспільно-політичного конфлікту. Щоб Білорусь надалі розвивалася та була демократичною, економічно сильною й незалежною державою", — додав глава держави.

Як писала "ДС", у Мінську 12 серпня були затримані двоє громадян України — волонтери благодійної організації "Схід SOS" Костянтин Рєуцький та Євген Васильєв. Згодом МЗС підтвердило затримання в Мінську двох громадян України. Місцеві силовики порушили проти українців кримінальні справи щодо масових заворушень. За даними правозахисників, затримані жодним чином не повʼязані із подіями у Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua