• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленський запевнив, що висновки "Венеціанки" обов'язково врахують при підготовці судової реформи

Реклама на dsnews.ua

Прийняті Венеціанською комісією (ВК) рішення по Конституційному Суду України (КСУ) дозволять уникнути нанесення шкоди антикорупційній реформі в країні

Про це йдеться в повідомленні президента України Володимира Зеленського в Twitter, передає "ДС".

"Вдячний Венеціанській комісії та Джанні Букіккіо (глава ВК — ред.) за рішення щодо КСУ. Два схвалених документи дають важливі орієнтири, як уникнути невідворотної шкоди антикорупційній реформі й реформувати КС, щоб нинішня ситуація не повторилась. Позиції Комісії врахують при підготовці судової реформи в Україні", — написав Зеленський.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Як писала "ДС", Європейська Комісія "За демократію через право" (Венеціанська Комісія) розкритикувала рішення Конституційного Суду щодо невідповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства.

    Реклама на dsnews.ua