• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Зеленський запропонував Раді припинити повноваження всіх суддів КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ)

Проєкт закону №4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" розміщено на сайті парламенту, інформує "ДС".

Документом пропонується визнати що рішення КСУ від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийняте суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів".

"Закон України "Про запобігання корупції" та Кримінальний кодекс України з дня набрання чинності цим Законом діють у редакції, що діяла до прийняття Конституційним Судом України рішення від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020(393/20)", — вказується у проєкті документа.

Крім того, передбачається, що повноваження складу КСУ, який діяв на момент прийняття ним згаданого рішення, припиняються з дня набрання чинності цим законом.

"Субʼєктам призначення суддів Конституційного Суду України невідкладно розпочати процедуру відбору на конкурсних засадах з подальшим призначенням у порядку, визначеному Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України", нового складу Конституційного Суду України", — зазначається у законопроєкті.

У пояснювальній записці до законопроєкту вказується, що його розроблено "з метою забезпечення дотримання конституційного ладу в Україні та недопущення узурпації влади суддями Конституційного Суду".

Законопроєкт визнано главою держави як невідкладний. Його вже направлено на розгляд профільного комітету ВР.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи".

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua