• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський змусив голову АМКУ Терентьєва піти у відставку, - джерела

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента 1 липня змусив главу Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва написати заяву про відставку

Про це з посиланням на кілька джерел повідомив журналіст Юрій Бутусов, передає "ДС".

За його даними, причиною конфлікту став штраф на суму 6,5 млрд гривень, накладений АМКУ на тютюнового монополіста "Тедис" та інших виробників сигарет.

Рішення Антимонопольного комітету, повідомив журналіст, "вдарило по потужному лобісту Борису Кауфману, якого в ЗМІ називають власником Тедиса".

"Штраф АМКУ змусив би виробників сигарет після завершення 10-річних контрактів розірвати угоду в 2021-му, а сам "Тедис" був би змушений допустити на ринок роздрібних продажів інші компанії", - пише Бутусов у себе в Facebook, зазначивши, що офіційних підтверджень цієї інформації поки немає.

При цьому він зазначив, що питання про відставку Юрія Терентьєва незабаром буде розглядати Верховна Рада. За даними Бутусова, на місце голови Антимонопольного комітету претендують перший заступник голови відомства Ольга Піщанська і уповноважена АМКУ Ірина Копайгора.

"Президент Зеленський здійснив незаконне втручання в діяльність АМКУ, оскільки комітет знаходиться в сфері повноваження Кабміну. Можна припустити, що Кауфман зумів домовитися з усіма силовиками, з усім оточенням президента, і, як стало очевидно сьогодні, тютюнова монополія отримала підтримку самого Зеленського. Як тобі таке, чесний вчитель Голобородько? Президент на стороні продавця сигарет, який вибудував систему з допомогою СБУ і МВС і відчуває себе абсолютно захищеним від будь-яких штрафів", - пише Бутусов.

Він припустив, що "аргументи Кауфмана виявилися для Зеленського значно вагомішими", незважаючи на те, що олігарх "Коломойський підтримує штрафи щодо"Тедису", а його медіа виступають за ліквідацію монопольної схеми.

"Скандал щодо "Тедису" буде однією з найбільш резонансних тем політичного літа. Звільнення Терентьєва - одне з найбільш очевидних свідчень політичної корупції та лобіювання монопольних схем вищим керівництвом України. Якщо Терентьєв дасть свідчення в НАБУ, то може вийти цікава історія", - резюмував Бутусов.

У свою чергу, звільнена рік тому Зеленським колишня уповноважена Антимонопольного комітету України Агія Загребельська висловила сумнів з приводу інформації, оприлюдненої Бутусовим.

"Та гаразд? Вибач, але Терентьєва давно садити за грати, а не звільняти треба. Якщо його звільнять - це буде одне з кращих рішень Зе", - написала вона в коментарях у нього під постом.

Сам Юрій Терентьєв поки ніяк не прокоментував інформацію про конфлікт із Зеленським.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ". В Правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску.

У свою чергу, в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

    Реклама на dsnews.ua