• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Зеленський зідзвонився з Дудою: що обговорювали

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленский у телефонній розмові зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою обговорив протидію пандемії коронавірусу, мирне врегулювання на Донбасі, питання історичної памʼяті та ситуацію у Білорусі. Крім того, Дуда прийняв запрошення Зеленського відвідати Україну

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Зеленського, передає "ДС".

Так, глави держав обговорили кроки, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу та мінімізацію впливу пандемії на громадян України та Польщі. У цьому контексті Володимир Зеленський подякував Анджею Дуді за надану практичну допомогу польської сторони.

«Ще раз підтверджую готовність України долучитися до реалізації запропонованого вами плану міжнародної співпраці після завершення пандемії коронавірусу. Бажаю швидкого одужання всім полякам, які проходять через випробування коронавірусною хворобою», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України також ознайомив співрозмовника з актуальною безпековою ситуацією на Донбасі та зусиллями, яких вживає Україна для забезпечення сталого миру. Володимир Зеленський висловив подяку офіційній Варшаві та особисто Анджею Дуді за тверду підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

«Ви повинні знати, що там, на Донбасі, живуть люди, які дуже хочуть миру і які цінують зусилля з його досягнення. Сьогодні відбувається зустріч радників лідерів країн «Нормандської четвірки» в Берліні. Сподіваюся, що зустріч лідерів країн «Нормандської четвірки» відбудеться незабаром», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, співрозмовники "погодилися з важливістю підтримки традиційно високої динаміки двостороннього політичного діалогу".

Анджей Дуда з вдячністю прийняв запрошення Володимира Зеленського відвідати Україну з візитом у жовтні цього року.

"Президент України порушив питання історичної пам’яті, а саме – внесення до реєстру військових поховань та відновлення легальної української могили на горі Монастир біля с. Верхрати. Президент Польщі зауважив, що сподівається, що вже до наступної зустрічі глав держав це питання буде знято з порядку денного", — зазначають в пресслужбі українського президента.

Також президенти України та Польщі також обмінялися думками щодо розвитку ситуації в Білорусі.

"Глава Української держави наголосив на спільності підходів України та Європейського Союзу в оцінках внутрішньополітичної кризи в сусідній країні", — підсумували у пресслужбі президента.

Як писала "ДС", під час засідання ТКГ 9 вересня була досягнута домовленість про інспекції позицій ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області. Спочатку представники терористів "ДНР" підтвердили цю інформацію, а потім в Офісі президента заявили, що інспекцію позицій ВСУ буде здійснювати ОБСЄ в присутності "представників сторін". Позиція Банкової викликала хвилю громадського обурення. Пізніше стало відомо, що інспекцію скасовано.

    Реклама на dsnews.ua