• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський змінив свою риторику щодо "плівок Порошенка - Байдена"

Реклама на dsnews.ua

Найбільша проблема з аудіозаписом нібито розмови Петра Порошенка з Джозефом Байденом — не сама тема бесіди, а той факт, що комусь взагалі вдалося вести запис в кабінеті глави держави

Про це в інтерв'ю програмі Axios, що виходить на платформі HBO, заявив нинішній президент Володимир Зеленський, інформує "ДС".

"Я знаю, звучало, що тема сина Байдена – це найголовніше. І через ті записи, які потім були опубліковані, телефонної розмови за часів Порошенка, де начебто пан Байден розмовляє з паном Порошенком… Для мене найголовнішим у цьому випадку було зрозуміти, як в принципі може щось записуватися в кабінеті президента України. Це найголовніша проблема. Тому що це – руйнування інституту президентства в Україні", — сказав Зеленський.

За його словами, саме через це було розпочате кримінальне провадження, і з цим "розбираються українські правоохоронні органи".

Стосовно ж його скандальної розмови з Трампом, на якій президент США начебто тиснув на свого українського колегу, Зеленський заявив, що жодного тиску не було і він не втручався у розслідування по справі Burisma, в якій фігурує Гантер Байден.

Нагадаємо, у травні 2020 року нардеп Андрій Деркач оприлюднив записи датовані 2015-2016 роками, на яких нібито звучать телефонні розмови Петра Порошенка і Джозефа Байдена. Вони начебто домовлялися, що Україна отримає 1 мільярд доларів в обмін на збереження схем компанії Burisma, в яких підозрюють сина Байдена Гантера. Через "плівки Деркача" Офіс генпрокурора завів на Порошенка ще одну справу про держзраду. Зеленський своєю чергою заявив, що покарання для його попередників, зокрема для Петра Порошенка, ще попереду.

У вересні 2020 року США ввели санкції проти Деркача, який опублікував "плівки Порошенко-Байдена". Більш того, Мінфін США кваліфікував українського нардепа як російського агента.

    Реклама на dsnews.ua