• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський знав про підготовку рішення КСУ, але нічого не зробив, - Богдан

Реклама на dsnews.ua

Оточення президента Володимира Зеленського знало про підготовку рішення Конституційного Суду щодо антикорупційних положень і мало його попередити

Про це заявив колишній голова Офісу президента Андрій Богдан, інформує "ДС".

"Президент же заявляє, що це диверсія проти України, так? Так диверсія проти України – це злочин. Тобто в тебе є спецслужби, які точно тебе інформували, що готується такий злочин. Яка твоя була реакція? Ніякої. Яка робота проводилася? Ніякої. Це ж кримінальна стаття, якщо ти знаєш про підготовку злочину і не реагуєш. Правильно? Тобто треба реагувати було в той час, коли ти вже довів до того, що мовчиш і удаєш, що все нормально, і таким чином даєш сигнал, що ти не проти. Публічно навіть", — сказав Богдан, слова якого наводить "Українська правда".

Він стверджує, що про підготовку відповідного рішення мав знати представник президента в КС Федір Веніславський: "Він не міг не знати. Це його робота, він не міг не попередити про загрозу".

Богдан також впевнений, що про таке рішення знали і спецслужби: "Це неможливо, не існує такого варіанту, щоб вони не доповіли (президенту, – прим. "ДС")".

Водночас колишній глава ОПУ вважає, що рішення КС "суперечить логіці" та не має відповідного обґрунтування, "але лікувати хворобу розстрілом не варіант".

На думку Богдана, ініціатива президента щодо розпуску КС може бути підставою для імпічменту, оскільки те, що він робить – це кримінальна стаття. 

"Це може бути підставою для процедури імпічменту. Політично президент діє правильно. Але ти мав це розуміти, ти мав до цього готуватися, ти мав це робити завчасно", – сказав колишній соратник Зеленського. 

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). Водночас 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки.

    Реклама на dsnews.ua