• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Зеленський знайшов пояснення неефективній боротьбі з корупцією

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський вважає, що відсутність Антикорупційної стратегії є однією з причин низької ефективності боротьби з корупцією

Про це він сказав під час засідання Національної ради з питань антикорупційної політики, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

На початку зустрічі учасники вшанували хвилиною мовчання памʼять загиблих в результаті катастрофи літака Ан-26 поблизу Чугуєва Харківської області. Далі обговорили запропоновану стратегію.

"Антикорупційна стратегія має стати фундаментом протидії корупції. Антикорупційна стратегія – це система заходів, впровадження яких може забезпечити координацію роботи правоохоронних, антикорупційних державних органів на загальнодержавному та місцевому рівнях", — зазначив президент.

Він зазначив, що ця стратегія передбачає конкретні заходи для забезпечення невідворотності покарання за корупційні діяння.

За словами глави держави, починаючи з 2018 року в Україні відсутній основний стратегічний документ в сфері протидії корупції, що є однією з причин низької ефективності діяльності антикорупційних органів.

"Суспільство очікує системних та скоординованих дій у запобіганні корупції, ефективних результатів діяльності антикорупційних органів України", — підкреслив Зеленський.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль доповів, що 21 вересня Кабмін схвалив і подав на розгляд Верховної Ради України проєкт закону "Про основи державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки", яким повинна бути затверджена Антикорупційна стратегія на 2020-2024 роки.

За результатами засідання Національної ради з питань антикорупційної політики президент закликав народних депутатів якомога швидше розглянути законопроєкт "Про основи державної антикорупційної політики на 2020-2024гг.".

У нараді також взяли участь голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков, генеральний прокурор Ірина Венедиктова, глава Офісу президента Андрій Єрмак, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов.

Як повідомляла "ДС", Національне агентство по запобіганню корупції при перевірці декларацій виявило недостовірних відомостей на загальну суму 358 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua