• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський зробив заяву з нагоди річниці "нормандського" саміту

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна робить все для досягнення миру на Донбасі, а Росія блокує виконання домовленостей

Про це йдеться в його заяві з нагоди річниці саміту "нормандської четвірки", який пройшов в Парижі 9 грудня 2019 року, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

«Шлях до миру завжди тернистий. Але це шлях, яким мають пройти обидві сторони. Активність України в процесі переговорів показала всьому світу та, головне, мешканцям на Донбасі, що саме ми зацікавлені в мирі, а Росія блокує виконання домовленостей», — зазначив Зеленський.

Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до нового етапу розведення військ і розмінування нових ділянок, а також до чергового раунду взаємної звільнення утримуваних осіб.

Президент підкреслив, що незважаючи на складності вперше за роки війни вдалося встановити реальний режим припинення вогню, що дозволило зберегти десятки життів.

Крім того, українська влада спростила вступ до ВНЗ для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій і побудувала на лінії розмежування нові сучасні контрольні пункти вʼїзду/виїзду з центрами надання адміністративних послуг.

«Україна здатна виграти битву за емоції мешканців тимчасово окупованої території. Ми робимо цілком конкретні речі, які наочно демонструють усім мешканцям Донецька та Луганська, які перетинають лінію розмежування, що Україна – це значно краще, ніж невизнані, нефункціональні, самопроголошені структури», — заявив Зеленський.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший з 2016 року саміт в "нормандському форматі".

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін в форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках в 2020 році, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування. Україна відвела війська і продовжує розмінування територій. Росія і підтримувані нею терористи блокують обмін утримуваними особами і роботу КПВВ.

    Реклама на dsnews.ua