• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський звинуватив Росію у "газовій агресії" проти Європи

Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю звинуватив Росію в організації газової кризи в Європі, закликавши Європейський Союз скоординувати свою відповідь з Україною

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у письмовому коментарі президента агентсву AFP, слова Зеленського цитують європейські ЗМІ, передає "ДС".

"Це справжня газова агресія проти Євросоюзу", — сказав Зеленський, заявивши, що існує "безпрецедентна необхідність у спільних зусиллях".

 "Я сподіваюся, що країни ЄС усвідомлюють безпрецедентну необхідність спільних зусиль, що повага європейських цінностей і правил — єдиний спосіб зберегти європейську енергетичну незалежність. І тут Україні є що запропонувати ", — зазначив він.

За словами Зеленського, Росія, відмовляючись збільшувати свої поставки, підтримує дефіцит і зростання цін на газ, щоб домогтися введення в експлуатацію нового газопроводу "Північний потік-2", що з'єднує Німеччину з Росією.

"Росія хоче змусити Європу запустити "Північний потік-2" без дотримання європейських правил", — заявив Зеленський, пропонуючи негайно збільшити поставки газу через українську ГТС

В цілому, за його словами, до кінця року Україна може гарантувати транзит 19 мільярдів кубометрів.

"Пропозиція України абсолютно прозора і дуже ефективна… якщо Росія буде поставляти більше газу, Україна буде гарантувати його транзит до Європи", — сказав Зеленський.

За його словами, "Газпром" в цей час поставляє по українській мережі 85 млн кубометрів газу на добу, тоді як два роки тому — 300 млн кубометрів.

Президент України Володимир Зеленський запропонував збільшити транзит газу через українську територію, щоб захистити Європу від тарифного шоку на енергоносії. За його словами, Україна запропонувала Росії знижку на транзит газу в Європу через українську ГТС, щоб полегшити енергетичну кризу в регіоні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua