• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленського проінформували про ситуацію із хасидами на кордоні з Білоруссю

Реклама на dsnews.ua

Ситуація на українсько-білоруському кордоні, де знаходяться сотні паломників-хасидів, повністю контрольована, у Держприкордонслужби достатньо сил і засобів для надійної охорони державного кордону

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента, інформує "ДС".

Зазначається, що президент Володимир Зеленський "обговорив з головою Державної прикордонної служби України Сергієм Дейнеком ситуацію на державному кордоні з Республікою Білорусь, яка склалася через прибуття значної кількості паломників-хасидів".

"За даними Держприкордонслужби України, з 15:30 14 вересня з боку Білорусі почали прибувати паломники. Українські прикордонники в координації з Національною гвардією та Національною поліцією встановили заслін на лінії кордону в 700 м від пункту пропуску "Нові Ярилович". За словами Сергія Дейнека, іноземцям надано розʼяснення про заборону вʼїзду в Україну відповідно до постанови Кабінету міністрів. Станом на 7:00 вівторка, 15 вересня, на кордоні з боку Білорусі перебуває 690 громадян", — йдеться у повідомленні.

Прикордонники очікують прибуття до лінії кордону в Чернігівській області до тисячі осіб, у Житомирській – до 700, у Волинській – до 1,5 тисячі осіб. "Очікуємо прибуття до міста Мінська трьох чартерів – близько 600 іноземців", – додав Дейнеко.

Для посилення прикриття білоруської ділянки залучені резерви Національної академії Державної прикордонної служби України та Сумського прикордонного загону. Також залучені вертоліт Мі-8, два H-125, літак DA-40 та безпілотні комплекси для проведення повітряного моніторингу кордону.

Реакція самого президента на ситуацію із паломниками залишилася невідомою. Жодного коментаря Володимира Зеленського у повідомленні ОПУ не надано.

Як писала "ДС", сотні прочан-хасидів, які намагаються потрапити до України попри обмеження в’їзду, продовжують перебувати на кордоні між українським та білоруським пунктами пропуску.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що всі паломники, які прибули в Умань на святкування єврейського Нового року до введення заборони на вʼїзд в Україну для іноземців, пройдуть тест на коронавірус.

    Реклама на dsnews.ua