• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленського закликали вигнати Фокіна з ТКГ по Донбасу: петиція набрала понад 3 тисячі підписів

Реклама на dsnews.ua

На офіційному інтернет-представництві президента України зʼявилася петиція з проханням усунути Вітольда Фокіна з посади представника України в ТКГ по Донбасу через його антиукраїнські заяви

Про це йдеться у відповідному документі, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу гаранта.

Як зазначається, петицію №22/104790-еп зареєстровано 31 серпня 2020 року, її автором є Андрій Смолій.

"Вимагаємо звільнити з посади члена Тристоронньої контактної групи по Донбасу Вітольда Фокіна у звʼязку з відвертими антиукраїнськими заявами. У своїй заяві Фокін зазначив стосовно терористичних "ДНР" та "ЛНР", що "потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще — всього Донбасу", — йдеться у документі.

За словами автора петиції, Фокін, фактично, повторив усі російські наративи щодо "особливого порядку самоврядування", щодо "амністії", а головне, щодо особливого статусу для всієї території Донецької та Луганської областей, частина з якої є контрольованою Україною, а це відповідно здача території нашої держави.

"Фокін фактично запропонував проводити вибори вже зараз, коли не забезпечені всі відповідні умови для цього, а це пряма загроза легітимізації терористичних республік. Такі заяви Фокіна не відповідають інтересам України та є загрозою для безпеки та територіальної цілісності держави, тому такі люди не можуть представляти нашу державу в ТКГ по Донбасу", — підкреслив Смолій.

Зазначимо, станом на 1 вересня, петиція набрала понад 3 тисячі підписів із 25 тис. необхідних для розгляду президентом.

Нагадаємо, Вітольд Фокін звернувся до Верховної Ради і заявив про можливість проведення місцевих виборів на території окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Як повідомляла "ДС", раніше Вітольд Фокін дав інтервʼю проросійським пропагандистам, в якому заявив, що особливий статус слід надати не тільки окупованим районам Донбасу, але і всій Донецькій та Луганській областям, а також необхідно оголосити "загальну амністію" і провести вибори на окупованих територіях. Він також вважає, що "і з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів".

Пізніше Фокін заявив, що задоволений реакцією на свої слова і додав, що нібито "цитував положення Мінських домовленостей".

    Реклама на dsnews.ua