• USD 38
  • EUR 41.2
  • GBP 48.1
Спецпроєкти

Земля на крові. Як Тимошенко, "Нацкорпус" і тато Зеленського зіграли в гру Коломойського

Сутички під Верховною Радою з-за законопроекти про ринок землі, крім стандартного наміри деяких політсил вичавити електоральний максимум на болючою для українського суспільства теми, виявилися дуже на руку Ігорю Коломойському
Фото: EPA/UPG
Фото: EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Початок останньої в 2019 р. пленарного тижня Верховної Ради дуже нагадало старі добрі часи українського парламентаризму, коли обговорення будь-якого важливого питання могло закінчитися бійкою у стінах законодавчого органу під акомпанемент боїв на площі перед будівлею парламенту.

Акція протесту проти відкриття ринку землі та продажу земель сільгосппризначення іноземцям почалися паралельно з відкриттям роботи Верховної Ради. І дуже швидко мирний протест аграріїв і націоналістів перетворився на бійку з правоохоронцями, в результаті якої були потерпілі як серед перших, і серед других. Деяких прямо з вулиці Грушевського забрали карети швидкої допомоги. І хоча більш численна й краще оснащена Нацгвардія впоралася з протестувальниками досить швидко, картинка розгону акції протесту вийшла вражаючою і тут же розлетілася по телеканалах та інших ЗМІ.

За попередньою інформацією, співробітники Нацгвардії застосували силу після того, як протестувальники почали встановлювати намети прямо на вулиці Грушевського. Щоправда, за іншою версією правоохоронців спровокували самі мітингувальники, почавши забрызгивать їх зеленкою і кидати в них щось схоже на камені. Як би те ні було, а сутички з ринку землі стали найбільш масштабним застосуванням сили проти акцій протесту під час президентства Володимира Зеленського і не можуть залишитися не поміченими. Тим більше, що ЗМІ вже повідомляють про смерть одного з учасників акції протесту. За попередніми даними, відносно молодий 40-річний чоловік помер від серцевої недостатності, але не виключено, що він виявився одним із тих, до кого застосувала силу Нацгвардія. Як би там не було, а його смерть учасники протестів спробують використовувати по максимуму, заявляючи про те, що українська земля "вже стала кривавою" і торгівля нею стане черговим "бізнесом на крові".

Тут потрібно нагадати, що про свою підтримку протестів заявили відразу кілька політичних сил, які виступають проти ринку землі. Це в першу чергу "Батьківщина" Юлії Тимошенко і ОПЗЖ Віктора Медведчука. Крім того, на площі перед парламентом були люди з символікою ВО "Свобода" та інших націоналістичних партій поменше. Однак у сутичках з поліцією найбільше відзначилися відомі хлопці з "Національного корпусу" та "Національних дружин" екс-нардепа Андрія Білецького. Однозначно цього, звичайно, стверджувати не можна, але поки все виглядає так, ніби саме вони спровокували силове протистояння з правоохоронцями. Хоча не можна виключати, що нацгвардейцы цілком могли хлопцям з "Нацкорпуса" і свідомо підіграти. Благо яка-ніяка спільна історія у цих структур є.

Паралельно з боями під парламентом в сесійній залі влаштували свої баталії і нардепи від "Батьківщини", згадаймо забуту вже практику блокування трибун, у чому їм кілька підсобили ідеологічні опоненти з ОПЗЖ. І хоча "Слуги народу" мають серйозний чисельну перевагу над "Батьківщиною", ОПЗЖ, так і всією опозицією разом узятої, силовим шляхом розблокувати трибуну вони не стали, оголосивши перерву до вечірнього засідання. А в 16:00, відкривши засідання, тут же його закрили, щоб домовлятися про ринок землі не в сесійній залі.

Але і це ще не все. На бік противників ринку землі в той самий день несподівано встав, не хто-небудь, а сам батько глави держави Олександр Семенович Зеленський. У день протестів видання "Страна.иа" опублікувало інтерв'ю з криворізьким професором, в якому той окрім батьківської критики тих, хто нападає на Вову" висловився і на рахунок ринку землі. За словами Олександра Семеновича, він особисто висловив синові своє невдоволення законопроектом про ринок землі і навіть назвав "тупістю" запропоновану законопроектом цифру в 200 тис. га, в якості максимальної площі земель сільгосппризначення, які можна буде купити "в одні руки".

Ця новина виявилася дуже актуальною, а тому тут же розлетілася по всіх ЗМІ з заголовком на кшталт: "Батько Зеленського проти ринку землі", зігравши свою роль у формуванні громадської думки з цього питання на тлі акцій протесту.

Реклама на dsnews.ua

Таким чином, в один день єдиним фронтом проти законопроекту про ринок землі виступили відразу і ОПЗЖ, і Тимошенко, і націоналісти, і навіть тато Зеленського, що дало певну синергію. У кожного з учасників цього "антиземельного фронту" були цілком зрозумілі свої резони діяти саме так, але всі вони в цьому разі зіграли на боці Ігоря Коломойського. У тому числі і батько Зеленського, який передрік в тому ж інтерв'ю великі проблеми олігархові в найближчому майбутньому, які остаточно доведуть, що на Зеленського олігарх ніяк не впливає.

Саме Коломойському в першу чергу вигідний максимальний конфлікт всередині країни навколо питання про відкриття ринку землі, в ідеалі, щоб це питання через протести і протистояння так і не зрушився з мертвої точки, що в перспективі здатне зірвати домовленості України з Міжнародним валютним фондом. Про бажаність відмови від співпраці з МВФ Коломойський не раз стверджував зі всією властивою йому прямотою. Крім іншого, це треба олігархові, щоб ніхто не заважав йому повернути Приватбанк. І так виходить, що повернути націоналізований актив Коломойського допомагають Тимошенко і батько Зеленського.

    Реклама на dsnews.ua