• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеркаль не виключила відновлення санкцій США проти "Північного потоку-2"

США можуть переглянути свою позицію щодо санкцій проти російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" і посилити обмеження

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила радник міністра енергетики України Олена Зеркаль, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Я думаю, що вони (США – Ред.) санкції не викреслили. Зняли санкції тимчасово як можливість застосування до консорціуму та до голови цього консорціуму. Це не означає, що їх не можна поновити в будь-який момент", — сказала Зеркаль.

У той же час Зеркаль зазначила, що в Німеччині немає інструментів для введення мораторію на "Північний потік-2". Вона переконана, що санкції США є єдиним інструментом, здатним зупинити добудову "Північного потоку-2".

"Потенційно навіть "Газпром" може потрапити під санкції", — зазначила Зеркаль, пояснивши, що США можуть вдарити по фінансуванню, кредитним лініям і можливості отримання додаткових виходів на біржу для російського монополіста.

Зеркаль вважає, що вирішити долю "Північного потоку-2" можуть майбутні зустрічі президента США з президентами України і Росії.

Як писала "ДС", США відмовилися вводити санкції проти компанії-оператора будівництва і її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" Вашингтона.

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проектом, проте не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua