• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мешканців окупованої частини Донбасу примушують брати учать у виборах до Держдуми РФ, — Денісова

Мешканців окупованих територій примушують брати участь у виборах до Держдуми Російської Федерації, а в разі відмови — погрожують штрафами та звільненнями

Людмила Денісова
Людмила Денісова
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в ефірі телеканалу "Дом", передає "ДС".

За словами омбудсменки, співробітників бюджетних установ на роботі змушують звітувати про реєстрацію на участь у виборах. Крім того, в ОРДЛО вже близько місяця діють "розʼяснювальні центри".

"З серпня відкрито 396 інформаційних центрів, які дають розʼяснення громадянам України, які мають тепер паспорти РФ, як їм проголосувати", — зазначила Денісова.

Тиску піддають мешканців окупованих територій, які мають російські паспорти, уточнила вона. Це в першу чергу вчителі, медики, працівники місцевих органів влади.

"Вони змушені, адже десь же працювати їм потрібно для того, щоб прогодувати свою сімʼю", — наголосила омбудсменка.

За даними Людмили Денісової, мешканцям окупованих районів Донецької та Луганської областей видали близько 600 тис. паспортів РФ.

Як писала "ДС", за словами міністра з питань реінтеграції окупованих територій Олексія Резнікова, видаючи паспорти мешканцям окупованої частини Донбасу, Росія створює підстави для заяв про "руській мір" і "захист своїх громадян".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua