• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Мешканців столиці не залучали до розробки закон про столицю, тому він не буде легітимним, - Ігор Луценко

До розробки закон про столицю мають бути залучені кияни, інакше будуть питання щодо його легітимності

Реклама на dsnews.ua

Про це депутат Верховної Ради VIII скликання Ігор Луценко заявив на круглому столі в Інституті Горшеніна, коментуючи законопроєкт №2143-3 "Про місто Київ — столицю України" "Слуги народу", який парламент має розглянути в другому читанні.

"Якщо ініціатори законопроєкту хотіли зробити щось хороше для столиці, мабуть, треба було залучати не тільки фахівців-юристів, але когось із територіальної громади. Наскільки я знаю, нікого з нинішнього складу Київської міської ради не залучали. Це дуже погано, це означає, що з точки громади буде питання по легітимності до того, що Верховна Рада утворює. Наприклад, чи хочуть кияни, щоб перейменували їх виконавчий комітет на магістрат?" — сказав Луценко.

Він також зазначив, що законопроєкт порушує принцип правової визначеності та може спричинити управлінську кризу.

"Законопроєкт про столицю містить велику кількість невизначених з точки зору права термінів, і треба ще два-три томи, щоб пояснити, що малось на увазі. Відповідно, цей закон не стане нормою права", — наголосив Луценко.

Колишній депутат додав, що Київ і так має "шизофренічний дуалізм" у владі, коли КМДА одночасно є виконавчим органом міської ради, а цей законопроєкт "усі ці розколи між державною виконавчою вертикаллю і міським самоврядуванням поглибить".

    Реклама на dsnews.ua