• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Жителі ЛНР просять Разумкова і Денісову перешкодити окупантам закрити шахти

Реклама на dsnews.ua

Якась організація "Комітет визволення Донбасу" закликала спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова та уповноваженого з прав людини Людмилу Денісову не дозволити окупантам закрити шахти на окупованій території Луганської області

"Комітет" називає себе опозиційною силою, однак окуповану частину Луганської області однозначно називає "Луганською народною республікою", передає "ДС" з посиланням на "ОстроВ".

У зверненні до Разумкову і Денісової міститься прохання "втрутитися в ситуацію, що склалася в "Луганській народній республіці" (в оригіналі без лапок) у зв'язку з ігноруванням і порушенням прав трудящих шахт "Никонор-Нова", "Комсомольська", "Партизанська", "Молодогвардійська".

Ці шахти, є часто містоутворюючими підприємствами, що закриваються як не рентабельні, а гірники звільняються. Тут існує так само багатомісячна затримка у виплаті заробітної плати. Шахтарі з метою повернути зароблені гроші вдаються до страйків. Каральні окупаційні органи, у свою чергу, арештовує активістів.

З окупованої території скаржаться, що "керівництво ЛНР" залишається пасивним у ситуації і не вживає заходів до вирішення проблеми. Шахтарі та їхні родини продовжують залишатися без засобів до існування, більше того, репресії та терор проти незгодних тільки посилюються".

"У низці міст відсутній мобільний зв'язок, блокуються соціальні мережі. "МГБ ЛНР" продовжує затримувати шахтарів шахти "Комсомольська" для допитів (там відбувся останній страйк), про долю п'ятьох з них поки нічого не відомо.

У цій ситуації, йдеться у зверненні "Комітету", "у шахтарів залишається надія тільки на тиск з боку міжнародного співтовариства на владу ЛНР (ніким у світі не визнані - "ОстроВ").

"Просимо Вас підняти питання щодо засудження дій влади ЛНР на рівні міжнародних організацій з метою припинення репресій та актів залякування гірників і членів їх сімей, які стали стандартною практикою для правоохоронних органів", - звертається до української влади "опозиційна сила".

Про "Комітет визволення Донбасу" нічого достовірно не відомо. Однак "МГБ ЛНР" визнало існування низки опозиційних структур, які підтримують шахтарські страйки. Окупанти назвали їх екстремістськими і пов'язаними з іноземними спецслужбами".

Як повідомляла "ДС", в'їзд в Ровеньки та Антрацитівський район бойовики обмежили після початку шахтарського страйку на шахті "Комсомольська" 5 червня, посилаючись на заходи по боротьбі з COVID-19. Страйк завершився 12 червня.

    Реклама на dsnews.ua