• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Жодних чітких гарантій: в "Слузі народу" розкритикували домовленості про "Північний потік-2"

Домовленості США та Німеччини щодо російського газопроводу "Північний потік-2" не закладені в конкретні угоди, що означає відсутність чітких гарантій для України

Олександр Мережко
Олександр Мережко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, інформує "ДС".

За його словами, є певні питання, пов’язані з фразою "Німеччина зобов’язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб уможливити продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років".

"Тобто, по-перше, чому "до" десяти років, а не, скажімо, "не менше" десяти років. По-друге, і це якраз головне, ця фраза сформульована настільки обережно і загально, що тут не йдеться про досягнення конкретного результату (тобто про укладення відповідної угоди), а йдеться лише про те, що Німеччина намагатиметься уможливити укладення такої угоди", – цитує слова Мережка пресслужба партії "Слуга народу".

На його думку, такі формулювання означають, що якщо результату не буде досягнуто, то це не матиме ніяких наслідків. Отже, для України за такої ситуації немає твердих гарантій.

"З іншого боку, якби йшлося про те, що у разі неукладення відповідної угоди "Північний потік-2" не функціонуватиме, тоді це була б більш менш чітка гарантія", – додав нардеп.

Як писала "ДС", канцлерка Німеччини Ангела Меркель вважає "хорошим кроком" німецько-американську угоду щодо газопроводу "Північний потік-2", але визнає, що вона не вирішує всіх розбіжностей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua