• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Меркель визнала, що угода щодо "Північного потоку-2" не вирішить усі розбіжності

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає хорошим кроком німецько-американську угоду щодо газопроводу "Північний потік-2", але визнає, що вона не вирішує всіх розбіжностей

Ангела Меркель
Ангела Меркель / REUTERS/POOL
Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила на пресконференції в Берліні, передає "ДС" з посиланням на Spiegel.

За її словами, було досягнуто згоди з урядом США, але не з Конгресом, щодо можливих американських санкцій проти проєкту.

"Російська сторона сказала мені, що не хоче використовувати енергетику як зброю. Ми не беззахисні", — сказала Меркель.

Канцлер відзначила, що в разі необхідності санкції можуть бути накладені і на Росію, якщо статус України як країни-транзитера газу опиниться під загрозою.

Меркель визнала, що розбіжності з країнами Східної Європи з приводу проєкту трубопроводу не врегульовуються цією угодою.

Нагадаємо, найближчими днями США та Німеччина мають оголосити про угоду, що вирішує суперечку з приводу "Північного потоку-2". Угода повинна запобігти відновленню санкцій США проти компанії-оператора Nord Stream 2 AG. Передбачається, що сторони можуть застосувати нові санкції та інші заходи щодо Російської Федерації, якщо Москва використовуватиме трубопровід у політичних цілях.

Разом з тим співголова Українського кокусу в Конгресі США демократ Марсі Каптур жорстко розкритикувала домовленості між Вашингтоном і Берліном щодо російського газопроводу. Вона вимагає скасувати їх.

Прессекретар МЗС Олег Ніколенко заявив, що українська сторона не вступала в переговори та узгодження пакету домовленостей США і Німеччини щодо газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua