• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Жумаділова із Міноборони звинувачують у розтраті 1,5 млрд грн на харчуванні армії: ЗМІ розповіли деталі

Видання "Апостроф" стверджує, що "Агенція закупівель у сфері оборони" (ДП "Державний оператор тилу"), яку очолює Арсен Жумаділов, замість економії державних коштів і встановлення конкурентних умов для постачальників лише на двох лютневих тендерах збільшила бюджетні витрати на 1,5 млрд гривень, а умови конкурсів змінила під обмежене коло великих торговельних мереж

Арсен Жумаділов
Арсен Жумаділов
Реклама на dsnews.ua

Аналіз дій "Державного оператора тилу" з'явився на сайті видання, передає "ДС".

За даними журналістів, у лютому Агенція Жумаділова оголосила проведення двох тендерів із закупівлі харчів для ЗСУ — на суму 3,76 млрд та 3,06 млрд грн. При цьому замість обіцяного зниження витрат харчові набори для захисників навпаки здорожчали зі 107 до 137 грн на добу. На обсязі ця різниця якраз і склала 1,5 млрд, посилається "Апостроф" на політолога та викладача Євгена Магду.

"На самому початку створення "Агенції закупівель у сфері оборони" був закладений бізнесовий механізм її фінансування. З кожного контракту це державне підприємство отримує на свої потреби 0,4%", — наводить видання "просте пояснення" такого здорожчання.

І це не єдині "недоліки реформи Жумаділова", на які звертає увагу "Апостроф".

Серед іншого, експерти, проаналізувавши лютневі тендери, дійшли висновку, що Агенція Жумаділова навмисно прописала в умовах дискримінаційні норми, які значно обмежують коло потенційних постачальників, "звужуючи коло обраних".

"Учасники повинні мати не менше 25 складських приміщень в одному кластері (кластер – це об’єднані географічно близькі області України)… Скоріш за все, хтось з учасників торгів має саме таку кількість приміщень, тому умови були виписані саме під нього", — йдеться у матеріалі.

Також видання стверджує, що Жумаділов дозволив майбутнім переможцям отримувати від держави передплату 50% на три місяці (раніше такого не було), при цьому звільнивши постачальників від відповідальності за невиконання умов контракту.

"Експерти б’ють на сполох, бо так закладаються "чудові умови для "сірих" схем", — пише "Апостроф".

Цього року, за даними видання, Агенція Жумаділова має на таких "реформованих" умовах розпорядитися 95 млрд гривень.

    Реклама на dsnews.ua