• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Журналісти знайшли у сім'ї глави КСУ елітну нерухомість в Києві і області

Реклама на dsnews.ua

Сім'я голови Конституційного Суду Олександра Тупицького володіє декількома об'єктами елітної нерухомості в Києві та Київській області, якими користується і сам глава КСУ, але не вказав це у своїй декларації

Про це повідомляють журналісти програми "Схеми", передає "ДС".

Так, після того, як в травні 2013 року Олександр Тупицький був переведений до Києва і призначений суддею Конституційного Суду, у вересні того ж року його сім'я придбала чотирикімнатну квартиру площею 216,5 кв. м в житловому комплексі бізнес-класу "Новопечерські Липки" в Києві, а згодом докупила там ще два машиномісця. Середня вартість квадратного метра в цьому ЖК станом на 2013 рік становила $ 2900, тобто квартира такої площі коштувала там більше $ 600 тисяч.

Мати глави КСУ Тупицького володіє елітною квартирою в ЖК "Новопечерські Липки"
Мати глави КСУ Тупицького володіє елітною квартирою в ЖК "Новопечерські Липки"

Майно записали на матір судді, Галину Тупицьку. Про це свідчить виписка з Держреєстру майнових прав на нерухоме майно. На момент придбання дорогої нерухомості Галині Тупицький було 73 роки і вона була вже на пенсії. З 2019 року Тупицький почав декларувати, що сам живе в цих апартаментах, записаних на матір.

Крім того, у сім'ї голови КСУ є маєток з басейном в Василькові Київської області. Будинок площею 211,4 кв. м і земельні ділянки загальною площею понад 23 сотки були придбані в серпні 2018 року і оформлені на тещу Олександра Тупицького — Ларису Колпаченко. Сам суддя оформив на себе тільки 7,5 сотки землі в Василькові, які і вніс в декларацію. За даними журналістів, тривалий час теща Тупицького працювала в аптеці в Донецьку.

Якщо подивитися на територію зверху, то видно, що між земельною ділянкою Олександра Тупицького і ділянками, оформленими на його тещу Ларису Колпаченко, немає паркану, і це одна загальна територія — на якій стоїть великий маєток і кілька додаткових споруд, також тут розташований басейн і невеликий ставок .

Маєток тещі Тупицького під Києвом
Маєток тещі Тупицького під Києвом
Будинок тещі глави КСУ Тупицького в Василькові
Будинок тещі глави КСУ Тупицького в Василькові

Джерела журналістів повідомили, що цим маєтком регулярно користується і сам Тупицький.

У неділю, 1 листопада 2020 року, журналісти побачили у дворі припарковану BMW X6 білого кольору. Саме таке авто має дружина Олександра Тупицького — Ольга Тупицька, згідно з декларацією судді.

Також біля будинку журналісти побачили чорну Toyota Camry. Саме такі авто на балансі Конституційного суду. Втім дізнатися, чи стосується саме це авто до КС, не вдалося — на Toyota Camry виявилися так звані "номери прикриття" — в базі автотранспортних засобів МВС ці номери закріплені за іншим автомобілем (Mitsubishi Lancer).

Автомобіль з "номерами прикриття", на якому їздить Тупицький
Автомобіль з "номерами прикриття", на якому їздить Тупицький

27 жовтня "Схеми" звернулися до Олександра Тупицького з проханням надати коментар щодо його майна. У прес-службі КСУ заявили, що всі відомості про майно Тупицького містяться в його декларації. Журналісти направили повторний запит голові КСУ.

Як повідомляла "ДС", журналісти з'ясували, що в 2018 році Олександр Тупицький придбав ділянку землі в окупованому Криму і оформив її за законодавством Росії. Варто відзначити, що незаконні операції з нерухомістю в Криму приховував і глава НАБУ Артем Ситник.

    Реклама на dsnews.ua