• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Зламають реформи: у Зеленського поскаржилися на шантаж з боку суддів КСУ

Реклама на dsnews.ua

У кризі навколо рішень Конституційного Суду України найгіршим варіантом для країни буде продовження антидержавної діяльності з боку суддів КСУ

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу", представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Найгірший сценарій, який може бути, який я розглядаю – це якщо КСУ продовжить займатись антидержавницькою діяльністю. А зараз навіть якщо ми проаналізуємо деякі публічні виступи деяких суддів з приводу тих справ, які перебувають на розгляді КСУ – то вони вже натякають, фактично відбувається певний шантаж, що вони можуть нам поламати ті законодавчі акти, які ухвалила Верховна Рада і які забезпечують реформаторський напрямок розвитку України", — сказав він.

Веніславський розповів, як буде реагувати парламент, якщо КСУ і в подальшому буде опиратися.

"Якщо ми будемо бачити, що вже дійсно йде цілеспрямоване шкідництво з боку КСУ, то я думаю, що найгірший варіант – це ухвалення політико-правового рішення, а саме того закону, проєкт якого зареєстрував Зеленський в Раді. Я думаю, що якщо депутати побачать, що є дуже великі загрози від діяльності КСУ, то вони підтримають цей законопроєкт", — сказав він.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua