• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

ЗМІ розповіли про десятки друзів Зеленського та "Кварталу", яким дали держпосади

Близько трьох десятків людей, пов'язаних сім'єю президента Володимира Зеленського або зі студією "Квартал 95", обійняли високі держпосади, незважаючи на обіцянки глави держави не роздавати владні крісла "армійським друзям і кумам"

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info, передає "ДС".

Зокрема після перемоги Зеленського на президентських виборах, заступником керівника проєктного офісу "Укрзалізниці" став Олександр Вігліано. Чоловік до цього працював архітектором і ніяк не був пов'язаний із залізницею, але його дружина Людмила щонайменше з 2016 року співпрацює з ТОВ "Квартал 95".

Більше того, Людмила Вігліано на початку 2019 року пожертвувала 700 тисяч гривень на передвиборчу кампанію тоді ще кандидата Зеленського.

За даними джерел журналістів, Олександр Вігліано у 2021 році отримував від "Укрзалізниці" в середньому понад 200 тисяч гривень зарплати на місяць.

Щонайменше двох "своїх" людей Володимир Зеленський призначив до Антимонопольного комітету. У вересні 2019 року сюди прийшла Ірина Копайгора – на посаду державної уповноваженої, а також Ольга Піщанська, яка зараз очолює орган.

За даними журналістів, Копайгора працювала на кафедрі правового регулювання економіки Криворізького економічного інституту, а її батько – також викладач – раніше викладав Зеленському.

Піщанська працювала у великих приватних компаніях (серед іншого співпрацювала з бізнесом Ріната Ахметова), а її сестра Світлана є керівником компанії, на яку записана італійська вілла родини Зеленських. Крім того, Світлана Піщанська також була серед донорів передвиборної кампанії Зеленського – тоді пожертвувала кандидату 300 тисяч гривень.

Посаду в СБУ отримала Ганна Кучук, чий чоловік Дмитро передав кандидату Зеленському 368 тисяч гривень пожертвування. За словами Ганни, гроші сім'я збирала на нове житло, але вирішила "інвестувати у зміни у країні". Кучук на той момент працювала операціоністкою у банку "Глобус", де тоді були відкриті рахунки Зеленського, а надалі партії "Слуга народу".

А вже наприкінці 2019 року Ганна Кучук потрапила на роботу до СБУ – на посаду заступника начальника Центрального управління. Наразі вона очолює Апарат голови СБУ.

Істотно просунутися на кар'єрних сходах у силових органах вдалося і Олександру Пашкову, який з початку 2000-х працював на рядовій посаді у Головному управлінні розвідки Міноборони, і чия дружина Оксана працює головним бухгалтером "Кварталу 95".

Після перемоги Зеленського Пашкова спочатку призначили на посаду виконувача обов'язків керівника, а надалі – керівника Департаменту стратегічної розвідки.

Також чимало пов'язаних із президентською родиною та бізнесом через "Квартал 95", "Лігу Сміху" чи КВК людей у 2019 році стали народними депутатами від "Слуги народу".

Журналісти зазначають, що представники цієї групи нардепів майже не виступають у парламенті, але вони охочіше за інших у Раді підтримують законодавчі ініціативи Зеленського.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua