• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ЗМІ "сватають" на пост голови Харківської ОДА заступника Кернеса

Реклама на dsnews.ua

Перший заступник мера Харкова Геннадія Кернеса Ігор Терехов може очолити Харківську облдержадміністрацію

Про це Українській правді повідомило одразу кілька джерел в уряді, в Офісі президента і харківських політичних колах, передає "ДС".

Ігор Терехов
Ігор Терехов

Як стверджують співрозмовники видання, лобістом призначення соратника Кернеса в ОДА є голова МВС Арсен Аваков.

"Терехов працював з Аваковим, коли той був губернатором, але потім переметнувся до Кернеса, коли у Арсена почалися проблеми", — розповів один з впливових харківських політиків.

За даними журналістів, незважаючи на перехід в інший політичний табір, Терехов зберіг дружні та ділові стосунки з одним з найближчих до Авакова бізнесменів Ігорем Котвицьким.

"Після того, як Кернеса вивезли в Німеччину, Котвицький включився з Аваковим в роботу. Всі розуміють, що Кернес сильно здав позиції. Вибори він виграв, але бути мером навряд чи зможе. І Терехов, і інші групи в "Блоці Кернеса", почали шукати варіанти. у цей час Котвицький зміг через Терехова провести в списки Кернеса кількох своїх людей. Частину вербують вже після виборів ", — розповідає джерело, знайоме з ходом харківських подій.

Після програшу виборів чинний глава Харківської ОДА Олексій Кучер навряд чи збереже своє місце.

"Звільнення Кучера — це питання кількох днів. Але це вирішене питання", — переконує джерело сайту в уряді.

Саме на його місце несподівано з'явилася кандидатура Терехова. Ця посада, за задумом, повинна стати для нього майданчиком для обрання мером Харкова на дострокових виборах, у разі, якщо Кернес не зможе виконувати обов'язки міського голови.

"10 років тому він був у Авакова заступником. Реальний прагматик. А головне — є варіант вийти Харкову з Гепиної парадигми. Якщо так, то Аваков буде допомагати Терехову", — пояснює джерело в оточенні міністра МВС.

Джерело журналістів на Банковій, знайоме з регіональною політикою Офісу, підтвердив, що кандидатуру Терехова розглядають на посаду голови Харківської ОДА.

"По Харкову є кілька варіантів. І цей (Терехов — "ДС") — один з них", — заявив співрозмовник видання в ОПУ.

Опитані нами представники харківських політичних кіл в цілому позитивно оцінюють можливість "розбити монополію Кернеса".

"Але тут дивіться, в харківській "Слузі народу" у Авакова більше впливу ніж у Зе. Якщо Аваков домовиться ще з "Блоком Кернеса", плюс з "Блоком Світличної" через Ігоря Райніна, з яким у них дуже тісні відносини, то може вимальовуватися нова монополія замість Гепиної", — висловив побоювання один з впливових співрозмовників журналістів в харківських політичних колах.

Однак, на шляху призначенням Терехова можуть стати харківські мажоритарники "Слуги народу", для яких він чужий.

А фінансування і розподіл грошей на соціальні об'єкти в округах багато в чому залежать саме від роботи губернатора.

    Реклама на dsnews.ua