• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ЗМІ знайшли нерухомість Святослава Олійника у Словаччині

Як пише РБК-Україна, у Словаччині вже зацікавилися зростаючими активами компаній, повʼязаних з головою Дніпропетровської облради Святославом Олійником

Святослав Олійник
Святослав Олійник
Реклама на dsnews.ua

За даними видання, для приховування доходів Олійник використав свою цивільну дружину Ірину Гуназу, яку не включив у декларацію як члена сімʼї, хоча цього вимагає законодавство.

"Для жителів Дніпра не секрет, що Святослав Олійник перебуває у стосунках із Іриною Гуназою. У пари є дві неповнолітніх дочки, які проживають з матірʼю у Словаччині. Святослав Олійник часто їх відвідує", — пише РБК-Україна.

На Ірину Гуназу в Україні та Словаччині оформлено величезну кількість обʼєктів нерухомості та земельних ділянок загальною площею у кілька десятків тисяч квадратних метрів.

Як пише видання, "уся ця нерухомість з’явилася у власності Ірини Гунази у період з 2014 по 2019 рік». При цьому у звітності, поданій ФОП Гуназа Ірина Сергіївна, йдеться, що у період 2015-2016 рр. доходів у неї не було, а в 2017-2019 рр. вона заробила 2,08 млн гривень.

У власності у Гунази є також не одна компанія, якими вона володіє повністю або частково. Зокрема, "у 2012 році Гуназа засновує словацьку компанію Arograf s.r.o., а у 2015 — Proxima s.r.o. Саме на останню зареєстровані готель, земля й інша нерухомість Гунази у Словаччині. Історія ж Arograf тісно повʼязана з Україною".

 

Arograf відома тим, що у 2016 році стала співзасновником ТОВ "Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями "УПС". Сталося це після того, як у 2014-му, з приходом до Дніпропетровської області Ігоря Коломойського, проти власника "УПС", Тараса Палія, відкрили кілька кримінальних справ, але у 2015 їх закрили. Після цього Палій передав права на 50% "УПС" згаданій Arograf. У НАБУ з приводу цієї оборудки вже відкрили провадження.

"УПС" у Дніпропетровській області має сумну репутацію. Компанія вигравала більшість тендерів на виконання дорожньо-ремонтних і будівельних робіт. Але якість цих робіт настільки низька, що неодноразово привертала увагу журналістів.

Як пише РБК-Україна, "УПС" є частиною розгалуженого будівельного холдингу, яким фактично керує Олійник.

 

"За бюджетні кошти повʼязані з ним структури ремонтували школи, парки, спортивні комплекси та інші обʼєкти соціальної інфраструктури, які так і не були завершені»", — пише видання. У НАБУ з приводу можливих зловживань Олійника відкрили ще одну справу.

Словацькі ЗМІ стурбовані зростаючими активами Олійника у Словаччині: "Чи будуть розслідувати словацькі правоохоронні органи подібні справи, як це робить ФБР у США? Як довго такі схеми можуть безкарно працювати в Євросоюзі?".

В Україні, за даними РБК-Україна, теж накопичилися питання до доходів і звітності Олійника. У НАБУ і ДФС лежать заяви про те, що декларація Олійника недостовірна, а Ірина Гуназа приховує сімейні активи.

    Реклама на dsnews.ua