• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зруйнований міст на Львівщині відновлять максимально швидко за "Великим будівництвом" Зеленського

Міст через р. Західний Буг на трасі національного значення Н-17, який обвалився 3 травня, планують відновити максимально швидко в рамках програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

"Вже розпочаті роботи з ліквідації наслідків руйнування та підготовчі роботи для майбутнього будівництва. За день розібрали та вивезли частини заваленої секції мосту", — сказав Олександр Кубраков. 

Він зазначив, що 61-річний міст на трасі Н-17 був у передаварійному стані і з моменту будівництва капітально не ремонтувався. Міст включили до списку програми відновлення мостів у рамках "Великого будівництва" ще минулого року, реконструкція переходу була запланована на цей рік, проєктна документація майже готова. 

За словами Олександра Кубракова, більшість мостів України були побудовано у 60-70-ті роки. Дослідження мостового господарства у 2020 році показало, що негайного ремонту потребують 895 штучних споруд по всій Україні. З них 169 – вже у передаварійному стані.

"Роками зруйновані мости просто нікого не цікавили, або одразу після чергових виборів перетворювалися на довгобуди. Завдяки президентській програмі Велике будівництво та Національній програмі відновлення мостів вже минулого року нам вдалося оновити 158 мостів на дорогах державного значення, не менше 160 – заплановано у 2021 році. Для порівняння – у 2017-2019 роках оновлювалося лише 30-40 по всій країні", — відмітив Олександр Кубраков.

На його думку, руйнування мосту на дорозі Н-17 викриває ще одну хронічну проблему. При тому, що після будівництва у 1960 році міст жодного разу капітально не ремонтувався, під час ремонту дороги у 2015-2017 на ньому просто зняли верхні шари асфальту та влаштували нові. І "урочисто відкрили косметичний ремонт".

"З 2020 року усі проєкти навіть поточного середнього ремонту Укравтодору обов’язково проходять експертизу та наукову секцію, завдяки цьому усі наші ремонти мають обов’язкове посилення основи, а ремонт ділянки дороги обов’язково включає ремонт мостів та шляхопроводів", — відмітив голова Укравтодору.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко також повідомив, що до кінця 2023 року буде відновлена вся мережа (більше 20 тис. км) загальнодержавних доріг.

    Реклама на dsnews.ua