• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В мережі поширили фейк, що ЗСУ готові знищувати диверсантів, які проберуться з Білорусі

Facebook-сторінка "61-ша окрема піхотна єгерська бригада ЗСУ" пригрозила знищувати диверсантів, ящо ті, замаскувавшись під мігрантів, нібито ожуть пробратися на територію України з Білорусі. Однак повідомлення, як і сама сторінка виявились фейковими

Реклама на dsnews.ua

Повідомлення було оприлюднене на сторінці "бригади" у Facebook, передає "ДС".

"Нажаль, на цей час прес-служба 61 ОПЄБр не може вам надати відповідей на ваші чисельні запити щодо дій підрозділів нашої бригади біля кордону з Республікою Білорусь. Разом з тим, повідомляємо вам, що на цей час, підрозділи 61 ОПЄБр виконують свої завдання вздовж ділянки державного кордону з Республікою Білорусь і жодні інші особи, які можуть маскуватися під мігрантів, не потраплять на територію України. Вони просто будуть знищені нашими підрозділами", — йдеться у дописі.

"Військові" наголосили, що не застосовуватимуть зброю проти мігрантів. Водночас готові дати відсіч диверсійно-розвідувальним групам противника, оскільки саме для боротьби з ними створена бригада.

Водночас Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з'ясував, що ФБ-сторінка, на якій розповсюджений цей допис, не має відношення до ЗС України, а такого підрозділу як "61-а окрема піхотна єгерська бригада" не існує в природі. В складі ЗСУ існує тільки "61 окрема піхотна бригада корпусу резерву", яка жодних заяв не робила.

"Простіше кажучи, він є фейковим", — написали у Центрі про допис.

Нагадаємо, на білорусько-польському кордоні вже протягом тижня розгортається штучна міграційна криза. Тисячі мігрантів з Близького Сходу, заохочені режимом Лукашенка, намагаються прорватися на територію Польщі.

У ніч на 13 листопада білоруські військові допомагали мігрантам прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службового автомобіля, сльозогінного газу та лазерів, які ті отримали від силовиків. Крім цього, на кордоні з Польщею помітили озброєних білоруських силовиків.

Відзначимо, вчора лідер правлячого режиму в Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що йому потрібно кілька російських дивізіонів "Іскандер" на кордоні з Україною та на західному напрямку.

Напередодні під Гродно неподалік кордону Білорусі з Польщею та Литвою для "проведення навчань" висадився десант повітряно-десантних військ Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua