• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

ЗСУ відступають на Донеччині, щоб виграти час до прибуття допомоги Заходу, — ISW

Росіяни активізувалися і на полі бою, і в пропаганді

Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни, передає "ДС".

Армія РФ 4 травня просунулася на північний захід від Авдіївки, біля селища Архангельське, після відступу з цього району ЗСУ.

"Українські війська, ймовірно, вирішили обміняти простір на час, в очікуванні на прибуття допомоги від США – це рішення для недостатньо забезпечених ресурсами сил, які можуть оточити з флангу", — йдеться у звіті. 

ISW продовжує оцінювати, що російські війська, ймовірно, намагаються скористатися обмеженим часовим вікном до прибуття західної військової допомоги, інтенсифікуючи наступальні операції, і що російські війська можуть здійснити подальші тактичні просування в цьому районі в найближчому майбутньому.

Також російські війська вже перекинули на північний захід від Авдіївки приблизно дивізійну силу (в основному, чотири бригади Центрального військового округу і продовжують перекидати додаткові сили в цьому районі.

На думку аналітиків, росіяни, ймовірно, продовжуватимуть наступати на північний захід від Авдіївки, доки існуватимуть можливості для використання тактичної ситуації в цьому регіоні.

Ще один нюанс відзначають в ISW: Кремль продовжує намагатися представити свою неспровоковану агресивну війну проти України як щось інше, ніж вона є насправді, продовжуючи стверджувати про юрисдикцію російського федерального законодавства над суверенними державами.

Російські державні ЗМІ повідомили 4 травня, що Міністерство внутрішніх справ (МВС) Росії оголосило президента України Володимира Зеленського, командувача Сухопутних військ України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка та колишнього президента України Петра Порошенка в російський розшук і відкрило кримінальні справи проти трьох українських лідерів. Російські державні ЗМІ зазначили, що МВС Росії не уточнило злочини Зеленського, Павлюка чи Порошенка, а також ймовірні злочини попередніх українських посадовців, яких Росія оголосила в розшук, зокрема начальника Головного управління військової розвідки (ГУР) генерал-лейтенанта Кирила Буданова та голови Служби державної безпеки (СБУ) Василя Малюка. Один російський мілблогер висловив сподівання, що ордер на арешт Зеленського завадить йому відвідати країни, які мають договір про екстрадицію з Росією. Міністерство закордонних справ (МЗС) України назвало ордери на арешт актом російської пропаганди. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua