• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Звільнення Фокіна з ТКГ: Кравчук розповів подробиці

Реклама на dsnews.ua

Українська делегація в Тристоронній контактній групі не знала заздалегідь про позицію колишнього заступника голови делегації Вітольда Фокіна, а після скандальних заяв він сам вирішив свою долю в ТКГ 

Про це розповів голова делегації України в ТКГ Леонід Кравчук, переда "ДС" з посиланням на ТСН.ua

Зокрема, він виправдовує слова Фокіна про те, що нібито немає війни між Україною і Росією, "тривалою відсутністю в інформаційно-політичному просторі". Також припускає, що він міг зробити скандальну заяву на емоціях. Водночас називає його "досвідченою і добросовісною" людиною. 

За словами Кравчука, із Фокіним розмовляли. 

"Ми не звинувачували ні в чому Вітольда Павловича, а просто сказали, що ситуація склалася така, що він має сам визначитися зі своєю позицією, як бути далі. Ми не робили якихось звинувачень і не висували радикальних пропозицій. Але точно сказали, що Вітольд Павлович повинен сам визначити свої подальші дії, своє перебування делегації. Президент видав указ про його виведення з числа членів делегації і звільнив з посади глави делегації", — сказав Кравчук. 

Також він запевнив, що про позицію Фокіна не було відомо до його призначення.

"Знали чи не знали, що така позиція Вітольда Павловича? Ну а хто її міг знати, якщо він ніде не брав участі у таких політичних дебатах, ви його що бачили десь на телешоу до цього? Бачили? Ні. Тобто визначити його позицію, я не знаю, могли чи не могли", — зауважив Кравчук. 

За його словами, питання заміни Фокіна поки що не обговорювалося. Він не впевнений, що це треба робити просто зараз, але обіцяє за потреби брати активну участь у призначенні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що делегація України в ТКГ, в тому числі і її керівник Леонід Кравчук, були "неприємно здивовані" заявою заступника голови делегації Вітольда Фокіна про те, що у нього немає доказів агресії Росії на Донбасі

    Реклама на dsnews.ua