• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Посіяти майбутнє. Як агрокомпанія Lidea підтримує українських фермерів

У важкі для України часи міжнародна агрокомпанія Lidea продовжує інвестувати у нашу країну. Крім того, активно допомагає українським фермерам зберігати високі врожаї навіть у найгарячіших точках, які ще вчора були в окупації

Фермер Костянтин Боровик, директор господарства  ФОП "Боровик К.Р.", та Валерій Святецький, представник Lidea у Херсонській області,  на полі з соняшником сорту "ЕС Белла", засіянному з насіння, наданого у травні в рамках благодійної допомоги
Фермер Костянтин Боровик, директор господарства ФОП "Боровик К.Р.", та Валерій Святецький, представник Lidea у Херсонській області, на полі з соняшником сорту "ЕС Белла", засіянному з насіння, наданого у травні в рамках благодійної допомоги
Реклама на dsnews.ua

З 24 лютого міжнародна агрокомпанія Lidea призупинила інвестиції в рф і зосередила ресурси на підтримці України. Навіть у перші, найгарячіші місяці війни їй вдалося зберегти поставки насіння і, попри логістичні складнощі, продовжити експорт матеріалу з Франції, аби зробити запаси для потреб українських фермерів. Цю фазу у компанії назвали "Україна сіє майбутнє!". Адже важливо було захистити продовольчу безпеку та незалежність аграрного ринку України, забезпечивши можливості весняної посівної ярих культур у 2022 р.

Одразу після вторгнення у компанії вирішили, що Україна залишається для них фокусним ринком. Тому компанія продовжує нарощувати інвестиції у розширення виробничих потужностей діючого заводу. У 2022-2023 рр. бюджет на виробництво насіння збільшився з понад 600 млн до 1,1 млрд грн.

Ще одним кроком для підтримки агроринку України стала реорганізація бізнес-структури компанії. Менеджмент Глобального офісу компанії ухвалив рішення про приєднання України до Кластеру Lidea Північна та Центральна Європа і Україна, до якого організаційно входять також Країни Балтії, Польща, Чехія, Скандинавія, Швейцарія, Німеччина, Австрія, Велика Британія, Ірландія, Бельгія, Данія, Нідерланди, Люксембург та ще ряд країн Європи.

При цьому у питанні допомоги Україні компанії вдалося заручитися підтримкою влади Франції. Зокрема, Lidea отримала гарантії на покриття кредитних платежів для підтримки українського сільського господарства.

Благодійна допомога від Lidea
Благодійна допомога від Lidea

Безпека своїх — понад усе

Першочергово після вторгнення компанія зробила своїм пріоритетом безпеку 434 співробітників та їхніх сімей. Колеги з Польщі, Словаччини, Молдови та Румунії забезпечили прийом українських сімей та надання їм екстреної допомоги. Крім того, допомогли українцям знайти дах над головою і облаштуватися в інших країнах.

Реклама на dsnews.ua

Підприємствам вдалося зберегти робочі місця. При цьому вони продовжують стабільно виплачувати заробітну плату, в тому числі, мобілізованим працівникам. Дбають не лише про фінансову складову добробуту. Зокрема, Lidea започаткувала соціальний проект "Турбота про тебе", що забезпечує підтримку співробітників у різних сферах — від робочих питань до здорового харчування та психологічного стану.

Простягнути руку допомоги аграріям

У компанії взяли загальний курс на допомогу Україні. Влітку минулого року для українських фермерів відкрили спеціальну гарячу лінію, завдяки якій можна було отримати необхідну інформацію. Зокрема, компанія запропонувала консультації досвідчених технічних експертів, рекомендації щодо вибору насіння відповідно до регіону та умов господарства. Аграріїв консультували, де вигідно придбати насіння та які умови кредитування краще обрати. Таким чином фермери отримали змогу вирішити проблемні питання, написавши у телеграм-бот. За цим самим номером можна попросити і допомогу насіннєвим продуктом, яку Lidea активно надає вже другий рік українським аграріям.

У травні 2022 р. підприємство ТОВ "Лідеа Україна" відвантажило українським фермерам Харківської, Сумської, Київської та Чернігівської областей понад 6 тис посівних одиниць насіння на суму близько 19 млн грн в рамках програми "Разом до посівної!" Фермери, що постраждали від військової агресії росії проти України і не мали змоги провести посівну кампанію, отримали безкоштовне насіння соняшнику і кукурудзи. Загалом чотири компанії, що входять до складу Lidea в Україні, — "Лідеа Україна", "Ломовате", "Черлис" та "Маяк-Худяки", — надали українцям допомоги вже на понад 33 млн грн і продовжують вирішувати гуманітарні проблеми регіонів.

Проект, ініційований українським офісом, реалізували за сприяння європейських колег та у тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України і військовими адміністраціями областей.

"Передусім ми поважаємо труд кожного українського фермера і відчуваємо його тривоги та біль. Український офіс зробить все можливе задля успішного майбутнього українських фермерів", — каже заступник гендиректора "Лідеа Україна", — Сергій Бут.

Наталія Діхтяренко, агроном СТОВ "Інгулець", та Валерій Святецький, представник Lidea у Херсонській області, на полі Херсонщини, де посіяний соняшник, який був наданий в рамках благодійної програми "Разом до посівної"
Наталія Діхтяренко, агроном СТОВ "Інгулець", та Валерій Святецький, представник Lidea у Херсонській області, на полі Херсонщини, де посіяний соняшник, який був наданий в рамках благодійної програми "Разом до посівної"
Керівник аграрного ТОВ "Перше травня" Сергій Косюк та Валерій Святецький, представник Lidea у Херсонській області, на полі, де зросло висіяне насіння в рамках благодійної програми "Разом до посівної"
Керівник аграрного ТОВ "Перше травня" Сергій Косюк та Валерій Святецький, представник Lidea у Херсонській області, на полі, де зросло висіяне насіння в рамках благодійної програми "Разом до посівної"
Передача насіння Lidea в рамках благодійної програми "Разом до посівної" представнику господарства СТОВ "Інгулець" Віталію Нагірному
Передача насіння Lidea в рамках благодійної програми "Разом до посівної" представнику господарства СТОВ "Інгулець" Віталію Нагірному
Гібрид "ЕС Белла" від Lidea цвіте на полях  деокупованої Херсонщини. Насіння було надано в рамках благодійної програми "Разом до посівної"
Гібрид "ЕС Белла" від Lidea цвіте на полях деокупованої Херсонщини. Насіння було надано в рамках благодійної програми "Разом до посівної"

У 2023-му Lidea спрямувала допомогу на 5,9 млн грн деокупованому Херсону. Зокрема, на Херсонщину вдалося доставити 1091 посівну одиницю соняшнику. Таким чином компанія намагається докладати максимальних зусиль для мінімізації гуманітарних ризиків та гарантування продовольчої безпеки. У компанії кажуть, що чудово розуміють, як важко мешканцям області, що і зараз залишається дуже гарячим регіоном, робити свою справу. Втім, за підтримки усіх небайдужих щедрі врожаї на Херсонщині можуть стати реальністю.

"Для мене, як свідомого українця, важливим було вирішити питання гуманітарної допомоги в моєму регіоні, адже я, як ніхто, розумію, в якому становищі і в яких умовах фермери Херсонської області вимушені сіяти та вирощувати майбутній урожай. Допомагаємо чим можемо, кожен на своєму фронті", — акцентує регіональний представник у Херсонській, Кіровоградській та Миколаївській областях Валерій Святецький.

Список добрих справ не обмежується допомогою аграріям, але піаритися на благодійності у компанії не люблять, та й розуміють, що реальні справи краще за гучні заяви та декларації. Кажуть, намагаються допомагати там, де в цьому є потреба і всіма можливими ресурсами, хоча розуміють, що всього охопити не можливо. Водночас, вірять, що об’єднані зусилля усіх відповідальних бізнесів, наближають щасливе майбутнє України.

"Те, що є потреба в допомозі було зрозуміло з першого дня і ми акумулювали всі свої сили і ресурси на допомогу як постраждалим регіонам, так і регіонам які приймають багато вимушено переміщених людей. Маємо продовольчі товари — допомагаємо цим, маємо запити щодо допомоги військовим — беремо в роботу і закупаємо необхідний інвентар чи продукти харчування з нашими партнерами. Часом і не рахуємо, скільки витрачаємо на допомогу, бо вона рятує життя людей — це головне. Розумію, що треба більше, тож шукаємо постійно нові можливості", — каже заступник генерального директора з агровиробництва, механізації та землевпорядкування ТОВ "Черлис" Едуард Козін.

    Реклама на dsnews.ua