• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Топ-30 успішних українських брендів в історії країни

Журнал "Власть денег" представляє черговий фірмовий рейтинг

Реклама на dsnews.ua

Цього року вже традиційний рейтинг журналу "Власть денег", присвячений найуспішнішим і популярним українським брендам, носить більш глобальний характер, охоплюючи 30-річну історію незалежності України. У цьому номері журналу ми презентуємо компанії, які зіграли істотну роль у становленні України, насамперед в економічному плані, і які сьогодні відіграють найважливішу роль у розвитку країни і її інтеграції в європейське співтовариство.

Ми пишемо як про компанії, які випускають товари для інших виробників, так і про тих, хто випускає продукцію масового споживання або надає послуги населенню та бізнесу. Своїм успіхом ці компанії і їхні бренди зобов'язані вмінню відчувати і задовольняти запити українців, це імена, які встигли заслужити довіру і повагу в Україні, а найчастіше — і на міжнародних ринках.

Ми прагнули представити в рейтингу як широку географію компаній, так і різноманітний галузевий спектр, а також нагадати про бренди з багаторічною історією і відзначити молоді, але такі, стрімко розвиваються, імена. При складанні рейтингу використовувалися дані з різних відкритих джерел, таких як офіційна інформація компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів.

Складаючи топ-30, ми насамперед хочемо підкреслити, що українці мають чимало власних брендів товарів і послуг, якими можна пишатися, тому бренди подаються в алфавітному порядку, без ранжирування за номерами.

46 Parallel Wine Group

Компанія 46 Parallel Wine Group стала справжнім відкриттям на винному ринку країни і за неповні 1,5 року існування завоювала понад 50 нагород на міжнародних і вітчизняних дегустаційних конкурсах, підкоривши чотири континенти. Вона створює вина високої європейської якості з винограду, який народжується на 46-й паралелі — в Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Компанія представлена брендами 46 Parallel і Apostrophe, які об'єднані слоганом Proudly Ukrainian. Вона впевнено вводить тренд на якісне українське вино, про що свідчить діджитал-орієнтованість та розширення експортного потенціалу. Компанія має медалі конкурсу USA Wine Ratings, нагороди London Wine Competition 2021, а також регулярно отримує позитивні відгуки світових експертів у виноробстві.

Реклама на dsnews.ua

ISpro

Система ISpro від компанії-розробника "Інтелект-Сервіс" за 30 років існування пройшла шлях від прикладної, допоміжної програми до багатофункціональної ERP-системи, що відповідає світовим стандартам. Усе починалося ще в 1990 р. з IT-програми "Проза". Пізніше вона пройшла ребрендинг, а згодом вийшла в лідери серед вітчизняних постачальників ERP-рішень для державного сектору. Сьогодні ISpro допомагає оптимізувати всі основні процеси роботи підприємств — від управління логістикою і складськими ресурсами до ведення бухгалтерії та податкового обліку. Програма повністю відповідає технічним вимогам і законодавчим нормам України. ISpro співпрацює також з навчальними закладами країни, організовує спеціальні курси і факультети для студентів на базі власного програмного продукту.

KSM-GROUP

KSM-GROUP — група компаній, що надає всі види послуг генпроєктування і будівництва. У KSM-GROUP працюють понад 1100 кваліфікованих фахівців. Майже за 25 років діяльності компанія успішно реалізувала понад 40 найбільших будівельних об'єктів у сфері житлового будівництва, проєктування та будівництва великих інфраструктурних об'єктів, мостів, доріг, інженерних мереж на стратегічно важливих об'єктах у різних містах України — Києві, Миколаєві, Світловодську, Кропивницькому, Вінниці, Житомирі, Кременчуці, Черкасах.

Компанія співпрацює з Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком в рамках програми "Розвиток міської інфраструктури". З 2010 р. KSM-GROUP вийшла на ринок житлового будівництва. Знаковими об'єктами стали ЖК "Кришталеві джерела" і ЖК "Авеню 42".

KOBLEVO

Історія ТМ KOBLEVO починається ще з XVIII століття, коли аристократ Томас Кобле привіз французькі саджанці винограду і висадив їх на березі Тилігульського лиману в Миколаївській області. Сьогодні винний дім KOBLEVO — це комплекс, який реалізує всі етапи виробництва натуральних вин — від лози до пляшки. М'який клімат цієї природної зони, близькість Чорного моря і оптимальна кількість сонячних днів у році дозволяють вирощувати ідеальний виноград для виробництва напоїв європейського рівня. Виноробня утримує найбільші виноградники в Україні — понад 2 тис. га і 16 сортів винограду. На виноградниках зростає 3333 кущі на гектар — відповідно до європейських традицій. Підприємство переробляє понад 10 тис. т винограду за сезон. Новинки-2021: лінійка Reserve — Pinot Grigio і Traminer, Select — Pinot Noir і Rhine Riesling.

Moneyveo

Moneyveo — лідер небанківського споживчого кредитування в Україні. Компанія з'явилася на ринку в 2013 р., ставши першим сервісом, що надає населенню кредити онлайн. Отримати гроші можна на будь-які потреби, також є можливість пролонгації договору і безліч способів оплати кредиту.

У грудні 2019 р. Moneyveo увійшла до топ-20 інноваційних компаній країни за версією "Власти денег". Компанія активно реалізує соціально значущі програми. На сьогодні це три основних напрямки: освітній — підвищення фінансової обізнаності населення, його цифрової грамотності; допомога українським військовим; підтримка столичного Центру для проживання онкохворих дітей "Дача". Компанія удостоєна нагород "Зірка якості", PaySpace Magazine Awards, "Українська народна премія", "Вибір року", "Бренд року", "Лідер року" тощо.

Sandora

Один із найпопулярніших сокових брендів Sandora користується визнанням споживачів не тільки на українському ринку, але й експортується в 19 країн світу. Бренд входить в портфель міжнародної компанії PepsiCo в Україні — одного з найбільших виробників продуктів харчування і напоїв. У виробництві продукції Sandora застосовуються інноваційні технології, які забезпечують сокам високий рівень якості. Виробництво здійснюється з відбірної сировини за міжнародними стандартами PepsiCo. Тож не дивно, що сік ТМ Sandora протягом 11 років поспіль ставав переможцем конкурсу "Вибір року" в номінації "Сік року". За даними дослідження компанії Millward Brown, в 2021 р. Sandora отримала статус найсильнішого сокового бренду в Україні.

SWEET.TV

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV відомий українському глядачеві з 2017 р. Сервіс — один з лідерів ОТТ-ринку України: на платформі представлено 260+ телеканалів і 10 000+ фільмів, мультфільмів і серіалів.

SWEET.TV — перший український онлайн-кінотеатр, який уклав прямі контракти з Disney, Paramount, Universal, Sony та ін. Саме для території України, а не СНД. Вони дозволили створювати україномовний дубляж і озвучування для культового голлівудського кіно, у якого раніше їх не було, в проєкті "Hollywood по-русски". За рік україномовну доріжку отримали 181 фільм, мультфільм і серіал, а також 829 трейлерів.

SWEET.TV — офіційний партнер Національного олімпійського комітету і співпрацює з агентством "Доступне Кіно", що дозволяє незрячим та людям з порушенням зору дивитися кіно зі звукоописом.

VOVK

VOVK — один із найпопулярніших брендів жіночого одягу в Україні. За короткий проміжок часу бренд зумів підкорити серця не тільки українок, а й дівчат багатьох інших країн. Бездоганна репутація, висока якість виробів, поповнення асортименту тільки актуальними новинками, постійна робота над підвищенням якості миттєво дають свій відгук серед шанувальників бренду.

Бренд VOVK можна назвати одним із найбільш успішних в Україні в сфері фешн-індустрії. Завдяки виваженій та грамотній політиці кількість шанувальників бренду продовжує активно зростати. А першу популярність бренд жіночого одягу отримав завдяки своїм ніжним і авторським принтам на сукнях. І кожна дівчина з будь-якого регіону України c легкістю знайде те, що так давно шукала, саме в VOVK.

ДП "Антонов"

ДП "Антонов", що входить до складу ДК "Укроборонпром", — провідне підприємство авіаційної галузі України. Авторству його колективу належать понад 120 типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків. Особлива гордість авіаконструкторів — транспортні гіганти "Руслан" і "Мрія", які є візитною карткою фірми. На їхньому рахунку 270 світових рекордів. Всього ж літаки "Антонов" встановили понад 500 рекордів. "Антонов", історія якого налічує 75 років, в даний час є одним з небагатьох підприємств, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарата — від передпроєктних наукових досліджень до побудови, випробувань, сертифікації, серійного виробництва та післяпродажного обслуговування. Сучасний продукт підприємства — військово-транспортний літак Ан-178.

"АТБ"

Корпорація "АТБ", що управляє мережею продуктових магазинів "АТБ", понад чверть століття дотримується стратегії динамічного розвитку. Сьогодні вона є одним з лідерів роздрібної торгівлі за товарообігом, обсягами сплачених податків, географії присутності, чисельності співробітників, а також темпів зростання.

Спектр інвестиційної діяльності корпорації вкрай широкий і різноманітний: це і величезні вкладення у розширення мережі, і підготовка персоналу у власних навчальних центрах. Корпорація "АТБ" щороку відкриває понад сотню нових магазинів, створюючи більш ніж 5 тис. робочих місць. Сьогодні в Україні налічується 1256 магазинів у 325 населених пунктах. На підприємствах корпорації працюють понад 70 тис. співробітників. Корпорація також системно інвестує в розвиток актуальних діджитал-рішень і сервісних технологій, впровадження інновацій у сфері енергозбереження та екопрограм.

"Брусвяна"

Розплідник плодово-ягідних саджанців "Брусвяна" в 2005 р. починав свою діяльність з невеликої ділянки площею 50 соток, де вирощувалися і продавалися ягідні і декоративні рослини в невеликій кількості. Поступово 50 соток трансформувалися в групу компаній "Брусвяна" (розплідник, садовий центр, фермерське господарство, ягідний кооператив).

Сьогодні "Брусвяна" — це лабораторно-виробничий комплекс площею 30 га, який вирощує понад 2 млн рослин на рік. Посадковий матеріал розплідника користується попитом не тільки в Україні, а й за кордоном. Особливість "Брусвяна" в тому, що це єдине господарство в Україні, яке займається селекцією малини, лохини і обліпихи. Сорти малини розплідника занесені до держреєстру країни.

"Дарниця"

"Дарниця" — фармацевтична компанія, лідер з виробництва лікарських засобів в Україні*. Компанія допомагає медичним працівникам і пацієнтам покращувати якість життя завдяки науці, інноваціям та доступності кожному. За 14 років "Дарниця" інвестувала в R&D, технічну модернізацію і цифрову трансформацію 4 млрд грн. На сучасному столичному підприємстві, сертифікованому за міжнародним стандартом GMP, випускається 210 брендів лікарських засобів у 12 терапевтичних класах. Ефективність та безпечність цих препаратів підтверджена під час клінічних досліджень, які компанія проводить в ЄС. Продукція компанії представлена на ринках 16 країн світу. "Дарниця" входить до топ-3 найдорожчих брендів України і топ-1000 фармацевтичних компаній світу.

ДІЛА

ДІЛА — це провідна медична лабораторія в Україні з сильною медичною експертизою та якісною лабораторною діагностикою вже протягом 23 років. В мережі працюють понад 1800 співробітників, а компанія має більш ніж 150 відділень по всій країні. Виробничий штат — це лікарі-лаборанти з великим досвідом роботи. ДІЛА — єдина компанія на ринку, яка застосовує одночасно всі методи забезпечення якості: внутрішні/зовнішні аудити Bureau Veritas, НААУ по ISO 9001 і 15189; клінічна верифікація; технічна валідація; система оцінки якості процесів; державні перевірки; аудити міжнародних компаній; внутрішній лабораторний контроль щодня; зовнішня оцінка якості RIQAS (Великобританія), INSTAND (Німеччина). Також ДІЛА — перша приватна лабораторія, що одержала акредитацію на проведення тестування на COVID-19 у всіх своїх відділеннях.

"Добродія"

ТМ "Добродія" — один із лідерів серед виробників вівсяних пластівців в Україні. Бренд представлений 28 товарними позиціями, серед яких: вівсяні пластівці, крупи, готові порційні страви, фудбокси, суперфуд тощо. Продукція виготовляється на повністю автоматизованому сучасному підприємстві в Чернігівській області, яке має дві виробничі лінії загальною потужністю 1200 т на місяць.

Перевагою продукції є те, що завдяки використанню інноваційних технологій в ній зберігається 95% користі зерна. Дослідження, проведені провідними європейськими лабораторіями, показали, що в пластівцях "Добродія" зберігається цінний комплекс мікро- (74%), макроелементів (99%) і вітамінів (83%). Продукція представлена в найбільших національних торговельних мережах України і експортується в більш ніж 30 країн світу.

"Інтерпайп"

Українська промислова компанія "Інтерпайп" входить до топ-10 виробників безшовних труб і топ-3 експортерів суцільнокатаних залізничних коліс у світі. "Інтерпайп" вийшов на світовий ринок преміальної і напівпреміальної трубної продукції, необхідної для видобутку вуглеводнів у складних геологічних умовах. Він поставляє продукцію найбільшим нафтовим компаніям Близького Сходу, Туреччини і країн Середньої Азії.

Компанія здійснила першу поставку залізничних коліс для високошвидкісних поїздів німецького оператора Deutsche Bahn і першою на пострадянському просторі вийшла на європейський ринок преміальної колісної продукції.

"Інтерпайп" 10 років тому зробив найбільшу екологічну інвестицію в промисловість України, побудувавши за $1 млрд електросталеплавильний комплекс, завдяки якому викиди СО2 були знижені в 10 разів, а споживання природного газу — у вісім разів.

Києво-Могилянська академія

Національний університет "Києво-Могилянська академія", відроджений у 1991 р., став першим українським вишем, вільним від радянської спадщини і орієнтованим на кращі світові стандарти і принципи вищої освіти. Усі освітні інновації, впроваджені в незалежній Україні за 30 років, "родом" з Могилянки: тут вперше застосували незалежне вступне тестування, яке зробило неможливим корупцію під час вступу; трирівневу систему освіти: бакалавр — магістр — доктор; рейтингову систему оцінювання тощо. Це дозволило створити унікальну освітню модель, що поєднує фундаментальні знання з вимогами ринку праці, практичні навички і soft skills. Разом з інтеграцією в міжнародні освітні проєкти це дозволяє випускникам упевнено почуватися на ринку праці і брати активну участь у реформуванні країни.

"Квочка"

Бренд "Квочка" належить одному з найбільших виробників курячих яєць і сухих яєчних продуктів в Україні та Європі — агрохолдингу "Авангард". Завдяки злагодженій роботі підприємств холдингу (куди входять птахофабрики, два птахокомплекси з виробництва яєць повного циклу, сучасні інкубатори і зони з підрощування молодняку, комбікормові заводи, склади для зберігання яєць, завод з виробництва яєчних продуктів і біогазовий завод) вдалося досягти високих показників виробництва і гарантувати якість продукту: від корму до яйця. Компанія — експортер зі світовим ім'ям, і безпека її продукції відповідає українським і міжнародним стандартам якості.

"Київстар"

Один з найбільших телеком-операторів України за 24 роки роботи зібрав найбільшу абонбазу в країні — обслуговує 26 млн клієнтів мобільного і 1,15 млн клієнтів фіксованого зв'язку. "Київстар" за весь час діяльності залучив $5 млрд інвестицій і перерахував до держбюджету понад 70 млрд грн податків і соборів — це робить його платником податків номер один серед компаній телеком-ринку України.

"Київстар" активно займається розширенням національної 4G-мережі і вже забезпечив 89% жителів можливістю доступу до швидкісного мобільного інтернету. Компанія отримала визнання за найвищу швидкість мобільного інтернету і найбільше покриття. "Київстар" співпрацює з державою з метою прискорення забезпечення покриття уздовж чотирьох ключових доріг міжнародного значення, які планує охопити зв'язком LTE до кінця 2021 р.

"Львівське"

Бренд "Львівське" несе в собі українські традиції та незмінно високу експертизу в пивоварінні. Він є одним з найпопулярніших брендів компанії Carlsberg Ukraine, яка входить до пивоварної групи Carlsberg Group.

За весь час існування рецепт цього напою практично не змінювався: він виготовляється з високоякісного хмелю та солоду.

У 2020 р. бренд "Львівське" відсвяткував 305-річний ювілей. У 2021 р. став новим національним спонсором збірної України з футболу. Раніше бренд підтримував міжнародний конкурс "Євробачення", який проходив у Києві в 2017 р., а в 2019 р. виступив спонсором українсько-американського художнього фільму "Захар Беркут".

"Метінвест"

Група "Метінвест" є лідером гірничо-металургійного комплексу України і однією з провідних компаній у світовій металургійній галузі. Її підприємства випускають широкий спектр продукції, що застосовується практично у всіх металоспоживаючих галузях. У березні 2021 р. компанія оголосила про створення першого недержавного гірничо-металургійного університету "Метінвест Політехніка", який буде готувати фахівців для металургії та інших галузей. У червні 2021 р. Група презентувала проєкт будівництва нового цеху холодної прокатки на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча, продукція якого буде призначена насамперед для українського ринку.

"Моршинська"

Бренд "Моршинська" входить до групи компаній IDS Borjomi Ukraine. Бренд піклується не тільки про покупців, пропонуючи їм природну мінеральну воду, але й про навколишнє середовище. У 2020 р. "Моршинська" запустила соціально-екологічну програму "Зелена сумка" — сервіс зі збору та переробки пластикових пляшок від напоїв з маркуванням PET1. Програму реалізували у великих містах, і бренд планує масштабувати її на всю Україну в найближчі роки.

"НІБУЛОН"

"НІБУЛОН" — це провідний український інвестор, сільгосптоваровиробник і експортер, один із найбільших платників податків і приклад побудови соціально відповідального бізнесу. Компанія є ровесником незалежної України і заснована 5 грудня 1991 р. За цей час в економіку країни інвестовано понад $2,3 млрд. "НІБУЛОН" створив сучасну логістичну мережу в Україні. З 2009 р. компанія активно реалізує масштабну інвестиційну програму з відродження Дніпра та Південного Бугу як головних водних транспортних артерій. Сьогодні "НІБУЛОН" — лідер суднобудування в Україні, він відроджує українське судноплавство і суднобудування. Компанія має сучасний суднобудівний завод, а також найбільший і найсучасніший в Україні флот з 82 суден, побудований з українського металу.

"Нова Пошта"

"Нова Пошта" — лідер українського ринку експрес-доставки, який забезпечує легку доставку клієнтам у відділення, в почтомат, за адресою. Мережа налічує понад 7 тис. почтоматів, а також 8700 відділень, з яких 6000 знаходяться в селах. До Групи також входять фінансова компанія "НоваПей", яка розвиває однойменну міжнародну платіжну систему, і "Нова Пошта Глобал", що надає послуги міжнародної доставки в більш ніж 200 країн.

За даними Укрінформу, Група "Нова Пошта" входить до топ-120 найбільших платників податків країни. За 2020 р. компанія сплатила 5 млрд грн податків і зборів.

Компанія розвиває ряд соціальних і екологічних проєктів: в рамках "Гуманітарної пошти" з 2014 р. безкоштовно доставляє вантажі для волонтерів, впроваджує збір вторсировини у своїх відділеннях, проводить марафони і навчає підприємництва у власній Школі Бізнесу.

Торчин

Бренд Торчин належить швейцарській корпорації Nestlé. Портфель бренду включає холодні соуси, заправки, маринади і приправи. Згідно з оцінками експертів займає більше третини всього ринку харчових продуктів України. Продукція виготовляється в смт Торчин, що неподалік Луцька, на сучасно оснащеній фабриці. Бренд Торчин вже багато років є лідером ринку майонезів і кетчупів в Україні, а також завойовує серця споживачів за межами нашої країни. Постійна модернізація виробництва, технологій і рецептур дозволяє бренду Торчин продовжувати радувати споживачів і утримувати лідерські позиції.

Укргазбанк

Укргазбанк — надійний, динамічний банк, який надає широкий перелік фінансових послуг і входить до п'ятірки найбільших фінустанов країни за обсягом активів. За більш ніж 28 років роботи його клієнтами стали 2,3 млн українців і близько 71 тис. корпоративних клієнтів.

З 2016 р. Укргазбанк взяв курс на green-banking. Він надає підтримку клієнтам, які втілюють у життя екопроєкти. Працює Укргазбанк за такими напрямками: фінансування альтернативної енергетики, фінансування енергозберігаючих технологій, а також захист навколишнього середовища. Нещодавно банк розширив сферу "зеленого" фінансування і на проєкти сталого розвитку.

"Фармак"

"Фармак" — це не просто свідок становлення незалежної України, а її 30-річний супутник, який стрімко розвивається, перемагає і впроваджує нові технології. Сьогодні компанія — лідер у виробництві лікарських засобів європейського рівня з ринковою часткою 6% і найбільший експортер ліків: продукція поставляється в понад 30 країн світу. Її асортимент складається з більш ніж 400 найменувань, а щорічно на ринок виходить до 20 нових ліків. З року в рік "Фармак" реінвестує в розвиток до 90% прибутку, а всього за 26 років було направлено на модернізацію, відкриття нових виробничих майданчиків більш ніж $310 млн. Компанія є найбільшим платником податків галузі. Тільки в 2020 р. перерахувала до бюджетів різних рівнів 712,1 млн грн податків і зборів.

"Фокстрот"

Компанія "Фокстрот" була заснована ще на початку 90-х років минулого століття, а сьогодні вона — одна з найбільших омніканальних мереж за кількістю магазинів електроніки та побутової техніки, а також обсягами товарного і грошового обороту. У 165 роздрібних магазинах і на сайті foxtrot.ua представлений асортиментний ряд, що складається з понад 100 тис. товарних одиниць. За 25 років роботи компанія налагодила відносини з понад 200 партнерами, що представляють близько 1000 торгових марок. За результатами 2020 р. "Фокстрот" увійшов до топ-100 найдорожчих брендів. Компанія має власні три марки: Bravis — споживча електроніка, Delfa — побутова техніка і LeChef — посуд і кухонні аксесуари. У 2021 р. вона стала першим в країні офіційним дистриб'ютором великої побутової техніки європейського виробництва ALTUS.

"Чумак"

"Чумак" — одне з найбільших підприємств харчової галузі України, яке розвиває національні стандарти в індустрії і формує новий український ринок з найвищими вимогами. Компанія була заснована в 1997 р., а її назва має коріння в українській історії і тісно пов'язане з регіоном, де розташоване саме підприємство (м. Каховка, Херсонська обл.). Виробничий процес компанії сертифікований відповідно до світових стандартів і регулярно проходить перевірки незалежних аудиторських компаній. Компанія також дотримується концепції корпоративної соціальної відповідальності: в 2017 р. вона провела благодійну акцію зі збору коштів на купівлю серцевих імплантів для дітей, відраховуючи 15 коп. з кожної пачки кетчупу "Ніжний для дітей" у фонд "Нове Життя".

"Епіцентр К"

Найбільшій в Україні мережі торговельних центрів "Епіцентр К" за 18 років роботи вдалося відкрити понад 70 точок продажів. Покупцям доступні 800 тис. товарів різного призначення. Компанія робить ставку на розвиток власних торгових марок — зараз їх 50, а частка в продажах — 17%. До 2025 р. планується збільшити її до 25%. Також мережа займається розвитком інтернет-магазину epicentrk.ua. Компанія працевлаштувала 34 тис. співробітників, а товарообіг у 2020 р. становив 64,4 млн грн.

До бюджету країни минулого року Група принесла 5,6 млрд грн податків і обов'язкових платежів. Крім ритейлу, "Епіцентр К" займається розвитком агробізнесу, маючи в розпорядженні понад 160 тис. га земель. Мережа — титульний партнер збірної України з футболу.

Ювелірний дім ZARINA

Ювелірний дім ZARINA понад 20 років створює ексклюзивні прикраси, які підкорили серця українок. Вироби бренду — одні з найбільш впізнаваних в Україні. На сьогодні ZARINA — це 44 магазини, в яких представлені вишукані коштовності в класичному стилі і в патріотичній тематиці. Бренд позиціонує себе як потужна платформа для об'єднання активних жінок, які усвідомлюють свою цінність. У 2019 р. Ювелірний дім провів глобальний ребрендинг і представив п'ять саб-брендів: ZARINA You — яскраві прикраси для молодої аудиторії, ZARINA Story — сентиментальні прикраси, ZARINA Creative — прикраси для творчих натур, ZARINA Jewel — вироби, що підкреслюють статус власниці, ZARINA Fine — для жінок, які підкорили всі вершини і насолоджуються життям.

    Реклама на dsnews.ua