• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

Брюссельські секс-вечірки. Коли українські політики потраплять до списків "гейропейців"

Сексуально-політичний скандал, що спалахнув через "оргії татусів" у Брюсселі, може отримати розвиток і в Україні. Якщо стануть відомі імена його учасників. Або їх просто вигадають

Організатор гей-оргій у Брюсселі заявив, що на них присутні політики з України/altoday.com
Організатор гей-оргій у Брюсселі заявив, що на них присутні політики з України/altoday.com
Реклама на dsnews.ua

Давид Манжелей, господар клубу, в якому бельгійські поліцейські зовсім ненавмисно застукали учасників гей-вечірки, залишається ходячою інформаційною бомбою. В інтерв'ю польському виданню Onet він розповів, що серед його гостей "є політики з України, Франції, Німеччини, Нідерландів, Люксембургу, Швейцарії та Іспанії. Однак найчастішими гостями є поляки та угорці". Імен учасників оргій з громадянством нашої країни він не назвав. Зате (теж без прізвищ) згадав про чотирьох політиків правлячої партії Польщі "Право і справедливість". Ця партія, нагадаємо, стоїть на консервативних позиціях, захищає сімейні цінності та категорично виступає проти ЛГБТ. У листопаді Сейм, де "ПіС" у більшості, прийняв до розгляду законопроєкт про заборону маршів рівності. А тут такий казус ...

Отже, 27 листопада в Брюсселі поліцейські, перевіривши дотримання нічними закладами карантинних заходів, зайшли в клуб Манжелея. За його словами, це сталося несподівано: "один ідіот забув замкнути двері". Слуги правопорядку побачили в приміщенні групу оголених чоловіків, які "грали в гру". Один з "гравців" накивав п'ятами, але був спійманий. "Чоловік не зміг пред'явити жодних документів, що засвідчують особу. Його супроводили до місця проживання, де він представився як Й.С., 1961 року народження за дипломатичним паспортом", — повідомив Euronews. Пізніше стало відомо, що це депутат Європарламенту від угорської правлячої партії "Фідес" Йожеф Сайєр. Ця партія, як і польська "Право і справедливість", виступає проти ЛГБТ-спільнот, а спійманий "слуга тамтешнього народу" відомий як прихильник прийнятої в 2010 році поправки до Конституції Угорщини, в якій мовиться: шлюб — виключно союз між чоловіком і жінкою.

Сайєр відразу ж пішов у відставку, а його політичний патрон, прем'єр Угорщини Віктор Орбан, засудив свого колегу, заявивши, що таким вчинкам "немає місця в цінностях нашої політичної родини". Але тут доречно повторити визнання Манжелея: серед його гостей вистачало угорських політиків, так що Орбану, мабуть, доведеться червоніти за однопартійців ще не раз.

А що ж українські гості "оргій татусів", як називає їх організатор секс-вечірок? З одного боку — це його бізнес, причому досить неоднозначний з точки зору суспільної моралі, тому Манжелію невигідно оприлюднювати інформацію про своїх гостей. Але з іншого боку — він же не просто так акцентував увагу на партійну приналежність польських завсідників вечірок. Швидше за все, ця людина добре обізнана і про українських відвідувачів. Питання тепер у тому, скільки може коштувати така інформація.

На те, що її можуть купити з метою шантажу або гучного політичного скандалу, вказує важливий нюанс з біографії організатора розважальних заходів. Вищеназване видання Onet, якому Манжелей дав інтерв'ю, зазначає, що поліція польського міста Вадовіце з 2019 р. розшукує людину з практично ідентичним ім'ям і прізвищем. Чоловік підозрюється в шахрайстві і, за даними поліції, проживає в Вадовіце. Друзі Манжелея, з якими вдалося зв'язатися журналістам, підтверджують: організатор брюссельської секс-вечірки і розшукуваний поляк — одне і те ж обличчя. У судах Кракова щодо нього розглядається більше десятка справ. Не треба бути мудрою головою, щоб розуміти: людині, яка підозрювана в шахрайстві, буде складно змовчати, побачивши для себе хороший гешефт.

Утім, навряд чи один тільки Манжелей приймав у себе гостей, для якісної організації такої тусовки необхідні помічники. І у них теж є очі, вуха і роти. Так що ганебна інформація цілком може вийти і не від господаря клубу. І не можна виключати того, що бажаючі викупити компромат на угорських, польських і наших учасників секс-паті вже вийшли з фінансовими пропозиціями.

У нас, як і в Угорщині з Польщею, залишається високий рівень нетерпимості до громадян нетрадиційної сексуальної орієнтації, тому ті змушені приховувати правду про свої уподобання. І тим самим ризикують стати жертвами — хоч політичних ворогів, хоч просто шантажистів. Так що там говорити про гей-вечірки, коли у нас ексглава митниці Максим Нефедов, що засвітився в лютому (ще до карантину) у нічному клубі в оточенні дівчат в еротичній білизні, зображувався фейсбучними ревнителями моралі мало не збоченцем. В Європі особисте життя громадян, навіть високопоставлених чиновників — їх вибір, якщо він не порушує прав інших громадян. У Брюсселі поліція нагрянула до таємних геїв тому, що заклад порушував вимоги комендантської години, а не через "порочні" заняття гостей клубу. І якби не прудконогий угорський політик, який спробував втекти, то і скандалу б не було, а в поліцейських хроніках цей інцидент значився б просто як одне з багатьох порушень карантинних заборон.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua