• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Літаюча Верещук. Хто з кандидатів зможе розсмішити виборців більше, ніж Зеленський

Ірина Верещук, приміряючи на себе образ Мері Поппінс, показала, що клоунські прийоми ще працюють. До польоту її впізнаваність в Києві була так собі, зараз же кияни знають: від "слуг" в мери балотується якась смішна пані

Ірина Верещук/скріншот
Ірина Верещук/скріншот
Реклама на dsnews.ua

Президент є дзеркалом своєї країни. По тому, кого обрали главою держави, можна судити про психологічний стан народу, про його ідеологічні уподобання на тому чи іншому етапі історії. Так само про городян можна судити за обраним ними градоначальником. Цікаво, що чим більше мегаполіс, тим частіше його жителі обирають собі дивакуватих мерів. Наприклад, нинішній прем'єр Великобританії Борис Джонсон під час мерства в Лондоні запам'ятався ексцентричними вчинками, через які з ним траплялися конфузи. Найвідоміший стався в серпні 2012 р. під час відкриття нової канатної дороги. Джонсон вирішив ефектно з'явитися на публіці, взяв в руки національний прапор і поїхав на пересувних тросах, але на висоті 20 метрів механізм раптово зупинився, і градоначальник завис в повітрі, смішно перебираючи ногами. Городяни не поспішали на допомогу своєму мерові, а тільки сміялися, фотографували його і знімали на відео. Коли Джонсона евакуювали, він віджартувався: рекомендував підступний атракціон всім.

Серед київських мерів ексцентричними вчинками прославився Леонід Черновецький. Він підтягувався на турніку, купався в ополонці в білих плавках, співав і дуже любив спілкуватися зі своїми виборницями похилого віку. Його попередник Олександр Омельченко більше запам'ятався як містобудівник, але і він чудив на публіці — під час однієї з передвиборних кампаній, щоб показати хороший стан здоров'я, встав на голову. Нинішній мер Віталій Кличко відомий своїм красномовством, завдяки чому неодноразово ставав героєм анекдотичних історій. "У мене є два заступники, чотири з яких вже місяць лежать в Кабінеті Міністрів і не можуть бути призначені. Не знаю чому", — говорив він з суворим виглядом. Але над цією його фразою потішаються досі.

Як потішаються тепер і над польотом Ірини Верещук в одязі казкової Мері Поппінс — але з зеленою парасолькою. І вже не має значення, як вона пояснить сенс скоєного, що в підсумку змонтують автори цього ролика, які спецефекти в ньому будуть, — висуванка "слуг" точно стала більш впізнаваною серед городян. Залишилося тільки, щоб вони на виборах оцінили політ над "мостом Кличко" своїми голосами. А тут як раз найцікавіше: в якій мірі виборці готові знову голосувати "по приколу" — тоді за кіношного вчителя Голобородько, зараз — за Мері Поппінс з Рава-Руської.

Судячи за підсумками соцопитувань, все більше наших громадян вважають, що країна рухається в неправильному напрямку, тому рейтинги партії влади та її ватажка знижуються (інша справа, який напрямок громадяни вважають правильним — тут скільки українців, стільки й думок). Звідси питання: торішній кураж, на хвилі якого до влади прийшли хлопці, які створили ілюзію простих рішень для складних завдань, закінчився, або виборці не проти підтримати цей же тренд, тільки на місцевих виборах? Хіба не весело, коли пані-мер буде літати над столицею і соколиним поглядом знаходити вади в міському господарстві?

Окремі експерти стверджують : виборці більше не хочуть нових облич, а надають перевагу професіоналам. Припустимо, ці експерти мають рацію, але не слід забувати про те, з чого ми почали — жителі великих міст часто віддають перевагу кандидатам, які своєю поведінкою на публіці або безглуздими заявами виставляють себе в комедійному світлі. У мери Києва, за прогнозами, буде балотуватися до двох десятків конкурентів видного оратора Кличко, так що ми ще побачимо плаваючих, що бігають, стрибають, співають і танцюють кандидатів. Треба ж після Верещук чимось здивувати киян.

    Реклама на dsnews.ua