• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ганьба прокурорам! Співробітники "Укрлендфармінга" продовжують вимагати від САП виконати рішення суду (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua
Працівники агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" вранці 8 липня продовжили акцію протесту біля будівлі САП, вимагаючи виконати рішення суду і скасувати постанову про відновлення кримінальної справи щодо власника компанії Олега Бахматюка

В рамках безстрокової акції, яка розпочалася 2 липня, протестувальники продовжили "яєчну блокаду", заклавши в'їзд у двір Спеціалізованої антикорупційної прокуратури лотками з яйцями, передає кореспондент "ДС".

Сотрудники "Укрлендфарминга" и "Авангарда" продолжают акцию протеста под САП

Специализированная антикоррупционная прокуратура не спешит выполнять решение суда и отменять постановление о возобновлении уголовного дела в отношении владельца компании Олега Бахматюка

Gepostet von Деловая столица am Dienstag, 7. Juli 2020

Як повідомлялося, 2 липня десятки співробітників агрохолдингу "Укрлендфармінг" (УЛФ) прийшли до офісу САП, вимагаючи від її керівника Назара Холодницкого виконати рішення Печерського районного суду Києва. По завершенні мітингу вони передали в САП відповідне звернення з 27 тисячами підписів. Крім того, мітингувальники пообіцяли продовжувати свою акцію до тих пір, поки не буде виконано їхню вимогу. 3 липня акція під САП була продовжена, а 6 липня набула масштабного характеру і переросла в т. н. "яєчну блокаду".

З якої причини САП не виконує судове рішення, невідомо. Протестувальники просять прокурорів, які прийшли на роботу, дати пояснення, але ті відмовляються від спілкування. Акція супроводжується скандуванням "Ганьба - прокурорам!".

Сотрудники "Укрлендфарминга" и "Авангарда" продолжают акцию протеста под САП

Специализированная антикоррупционная прокуратура не спешит выполнять решение суда и отменять постановление о возобновлении уголовного дела в отношении владельца компании Олега Бахматюка

Gepostet von Деловая столица am Dienstag, 7. Juli 2020

У зв'язку зі сформованою ситуацією групи компаній "Укрлендфармінг" звернувся до спікера Верховної Ради Дмитру Разумкову з вимогою допустити їх представників на засідання антикорупційного комітету парламенту, яке відбудеться 8 липня. У засіданні, згідно з інформацією з відкритих джерел, повинні взяти участь генеральний прокурор Ірина Венедиктова і керівник САП Назар Холодницький. Однією з тем засідання стане закриття справи, пов'язаної з VAB банком.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ. Сам Бахматюк заявив, що справа проти нього політично вмотивована і "замовлена" особисто екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом.

"Цю постанову було винесено Касько в змові з екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом і директором НАБУ Артемом Ситником, який діяв з мотивів особистої помсти. Це незаконне рішення Касько зробив заручником велику і важливу для економіки країни компанію", - прокоментував Бахматюк.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. "Ми сподіваємося, що так воно і буде: компанія повернеться до нормального життя, а ми повернемося до нормального діалогу в державі, зможемо нормально працювати і платити податки. Ситуація дає нам надію, що САП імплементує рішення суду і скасує підозри, які були висунуті учасникам цієї справи. Сподіваюся, результат можна очікувати вже наступного тижня", - сказав Олег Бахматюк 27 червня у коментарі AgroPolit.com.

Між тим Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду. Член Ради громадського контролю НАБУ юрист Тетяна Козаченко розкритикувала позицію відомства, зазначивши, що "характер дій НАБУ в цій ситуації зараз нічим не відрізняється від того, з чим НАБУ "бореться".

Вона підкреслила, що постанова Касько про поновлення справи "було винесено з численними порушеннями, що підтвердив і суд".

Як відомо, справу проти Писарука і Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua