• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Ростех" знову скасував запуск електростанцій в Криму аннексированном

Реклама на dsnews.ua
Російська корпорація "Ростех" не змогла у затверджений термін здати електростанції в аннексированном Криму, в третій запропонувавши перенести їх запуск

Про це з посиланням на заступника міністра енергетики РФ Андрія Черезова повідомило сьогодні російське агентство "РБК", передає "ДС".

"Ростех" попросив Міненерго РФ перенести терміни запуску двох електростанцій в Криму - "Таврійської" і "Балаклавської" ТЕС в Сімферополі та Севастополі відповідно. Перші блоки обох станцій запустили з запізненням на місяць, і вони працюють в режимі пусконалагодження.

За останніми даними, два енергоблоки цих кримських електростанцій можна буде запустити не раніше березня 2019 року, в той час як вони повинні були працювати з березня 2018 року.

Зазначимо, що на будівництво електростанцій вже витрачено 71 млрд рублів.

"Ростех" вже втретє просить відкласти введення енергоблоків. Перший раз запуск зірвався з-за проблем з генеруючим обладнанням", уточнює ZN.UA.

Структура "Ростеха" купила німецькі газові турбіни Siemens (російських турбін такої великої потужності не існує), сподіваючись, що санкції проти Криму скасують. Поставка затримувалася, "Ростех" намагався змінити постачальника, але не зміг, і в підсумку змонтував у Криму турбіни Siemens, що викликало міжнародний скандал і нову хвилю санкцій щодо Росії, німецька компанія заявила про припинення співпраці з російськими держкомпаніями.

У червні окупаційної влади запустити енергоблоки також не вдалося із-за того, що підрядники не побудували газові відводи і мережі для нових електростанцій.

У квітні Арбітражний апеляційний суд Російської Федерації підтвердив рішення Арбітражного суду Москви відхилив позов дочірньої компанії Siemens до структур держконцерну "Ростех" у справі про незаконне транспортування німецьких турбін в окупований Крим.

У грудні Арбітражний суд Москви відмовив у задоволенні позову німецького концерну Siemens до її російського партнера "Технопромекспорт". Концерн вимагав повернути турбіни, які були відправлені в Крим в обхід санкцій ЄС.

Німецький концерн Siemens повідомляв про те, що поставив російському "Технопромэкспорту" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане устаткування може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС у аннексированном Криму.

Нагадаємо, 9 листопада на Таврійської ТЕС під Сімферополем сталася аварія, причиною якої називають газові турбіни німецької компанії Siemens.

    Реклама на dsnews.ua