• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

10 років суворого режиму: в РФ підтвердили вирок українцю Марченку і вивезли його у Бурятію

Верховний Суд РФ залишив без змін вирок політв’язню-українцю Олександру Марченку про 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Його етапували до Бурятії

Реклама на dsnews.ua

Після оголошення вироку Марченко написав листа президенту Володимиру Зеленському, передає "ДС" з посиланням на пост голови правління Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук.

16 листопада Верховний Суд РФ залишив без змін вирок громадянину України Олександру Марченку про 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму .

На думку захисту, під час розгляду кримінальної справи відбулась низка порушень, зокрема адвокатам відмовили у допиті ключових свідків звинувачення та експертів. Також було порушено вимоги кримінального закону у частині кваліфікації дій Марченка. До всього судді проігнорували обставини викрадення Олександра з окупованої території України 3 роки тому.

На засіданні Верховного суду РФ був присутній консул України.

Дружина Марченка Катерина зазначила, що заради виступу у Верховному Суді РФ її чоловік наважився на етапування в розпал пандемії – і тепер лікується від застуди. 

Адвокат Марченка Андрій Федорков заявив, що тепер у захиста з'являється можливість звернутися до Європейського суду з прав людини.

Олександр Марченко написав відкритий лист президенту України Володимиру Зеленському. Він сподівається, що "Україна завжди буде боротись за своїх громадян, які знаходяться в полоні на території агресора".

Як повідомила "Укрінформу" дружина Марченка Катерина, після рішення Верховного Суду РФ політв’язня Олександра Марченка етапували до міста Улан-Уде (Бурятія).

Вона зазначила, що рішення етапувати так далеко буде оскаржуватися. За її словами, "це суперечить російським законам, згідно з якими відбувати покарання слід ближче до місця проживання або, як у нашому випадку, до місця затримання".

Нагадаємо, Олександра Марченка затримали 17 грудня 2018 року на окупованій території Донецької області співробітники так званого "МГБ ДНР". У Донецьку чоловік планував подати документи на повернення викраденого автомобіля, який на початку бойових дій залишив у місті на СТО. 

Два місяці його утримували в секретній тюрмі "Ізоляція". За словами політв’язня, до нього застосовували тортури, через що він був вимушений підписати "зізнання". 

Через два місяці Олександра Марченка перевезли на територію Росії та віддали співробітникам ФСБ. 

Під час перебування в СІЗО міста Краснодар Олександру інкримінували різні справи для продовження терміну утримання: непокора представникам правоохоронних органів, незаконна трудова діяльність на території Росії, намір перевести через російський кордон плати зенітно-ракетного комплексу.

Наприкінці грудня 2019 року Марченку пред'явили додаткове звинувачення за ст.276 КК РФ ("Шпигунство"), а вже 26 листопада 2020 року Краснодарський крайовий суд засудив Олександра до 10 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

3 грудня 2019 року Правозахисний центр "Меморіал" визнав Олександра Марченка політв’язнем.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua