• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

20 мільйонів завантажень і перше місце в AppStore США — Сергій Токарєв розповів про успіхи Reface

Інвестор українського стартапу RefaceAI Сергій Токарєв розповів, як розвивався додаток Reface (раніше Doublicat) і чому він займає лідуючі позиції в AppStore і GooglePlay по всьому світу

Реклама на dsnews.ua

Публічний реліз додатку Reface, який змінює обличчя на відео і GIF-анімації, відбувся 13 січня 2020 року. За перші три місяці його скачали більше мільйона разів. А вже через півроку кількість скачувань досягла п'яти мільйонів. До кінця серпня ця цифра перевалила за 20 мільйонів.

Протягом усіх цих місяців Reface впевнено підіймався в чартах AppStore і GooglePlay в різних країнах. Одними з перших додаток оцінили жителі Таїланду. Перший рядок чартів Reface зайняв там ще в червні. Незабаром успіх повторився на Філіппінах. На початку липня заміною осіб на GIF-зображеннях захопилися жителі рідної країни розробників — України. З цього моменту додаток початок підкорювати європейський ринок, а в серпні добралася і до США. В останні дні літа 2020 року Reface зайняв першу позицію в американському чарті AppStore, обігнавши за популярністю YouTube, TikTok, Zoom, Instagram і Facebook.

Інвестор стартапу Сергій Токарєв пов'язує такий успіх з самобутністю та унікальністю додатку.

"В той час, як всі конкуренти Reface продовжують працювати з технологією CGI, яка істотно обмежує можливості користувачів і не відрізняється високою якістю підсумкового зображення, RefaceAI пішов іншим шляхом. Команда проєкту три роки займалася розробкою власної технології, яка працює на основі якого навчають штучного інтелекту, — розповідає Сергій Токарєв, — Результат перевершив всі очікування. На обробку зображень йде мінімум часу, а картинка виходить максимально реалістичною".

До того ж додаток дозволяє працювати не тільки з обмеженою базою зображень, передбачених розробниками, але і з будь-яким іншим контентом користувачів — наприклад з власними відео і анімацією. Хоча і без цього база додатки є великий каталог контенту: від "Друзів" до "Залізної Людини", від Майкла Джексона до Дженніфер Лопез і багатьох інших.

"Насправді компанія отримала популярність ще в 2019 році. Тоді в AppStore і GooglePlay з'явився додаток Reflect, яке змінює обличчя на фото. Воно припало до душі Ілону Маску, який вирішив помінятися тілом з Дуейн Джонсон і опублікував результати фото-експериментів на особистій сторінці в Twitter, — згадує Сергій Токарєв, — Ці фотографії опублікували тисячі ЗМІ по всьому світу, а додаток моментально завоювало популярність користувачів. Reface — це новий, більш масштабний етап в житті компанії і в розвитку фото- і відео-індустрії ".

За словами Токарєва, окремим напрямком роботи команди RefaceAI є боротьба з фейк в мережі. На сьогодні стартап розробляє технологію, яка дозволить розпізнавати фейковий відео і GIF-зображення.

Не менш серйозно команда відноситься і до безпеки особистих даних користувачів.

"Додаток не зберігає фотографії людей. Для обробки зображень фото по суті і не потрібні. Замість них Reface працює з так званими face embeddings — векторними зображеннями рис обличчя. Всі селфі, які роблять користувачі, відправляються на GoogleCloud для обробки, після чого безповоротно видаляються в протягом доби ", — пояснює Сергій Токарєв.

Що стосується оброблених фото і відео, то вони зберігаються виключно в телефоні користувача.

З точки зору монетизації інвестори і розробники з RefaceAI роблять ставку не стільки на сам додаток, скільки на технологію, яка може використовувати в кіноіндустрії, Геймінг, рекламі, блогінгу і сфері інтерактивних розваг.

    Реклама на dsnews.ua