• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

9 тисяч "зіпсованих" доз Pfizer можуть направити на щеплення наступного тижня

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що буде з партією вакцини Pfizer, навколо якої розгорівся скандал

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав виданню Страна, передає "ДС".

Нагадаємо, раніше в Харківській області через порушення норм транспортування були зіпсовані понад 9 тисяч доз вакцини від коронавірусу Pfizer.

Коментуючи цей скандал, заступник голови МОЗ заявляв, що, за попередніми даними, зіпсована була вакцина, а трекер, який показував нібито неправильну температуру.

Кузін сказав, що перевірка МОЗ триває.

"Перевірка МОЗ іще проводиться, ми очікуємо, що наступного тижня вже буде прийнято рішення, що робити з вакцинами", — зазначив він.

При цьому санлікар заявив, що йому невідомо, де і в яких умовах зараз зберігається вакцина. Чи заморожували її повторно, Ігор Кузін також не знає. Точну кількість доз, яке зараз знаходиться "на карантині", чиновник назвати не зміг.

"Є процес карантинізації, коли вакцина поміщається в зону для спостереження. Але в яких умовах — у мене немає інформації", — заявив Кузін.

Головний санлікар уточнив, чи буде ця партія вакцин використовуватися в Харкові або в іншому регіоні України, якщо перевірка МОЗ підтвердить проблему з трекером, а не з самим препаратом.

"По Харкову вакцину "перезакрили". Коли зафіксували порушення температурного режиму за даними логгерів при постачанні вакцини в Харків, уже на наступну добу з національного складу їм надали таку ж кількість вакцин, тільки з іншої партії. Тому зараз у Харкові немає потреби в додатковій кількості вакцин. Ця вакцина, якщо вона пройде контроль, вийде з карантину і буде рекомендована до використання, може бути розподілена або по пунктах щеплень, або на центри масової вакцинації в інших регіонах — в залежності від того, кому вона буде потрібна на той час", — заявив Кузін.

Як повідомляла "ДС", днями в місті Решетилівка Полтавської області сталося аварійне відключення електропостачання в медустанові, де зберігається вакцина від коронавірусу Pfizer.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua